Miesiąc bibliotek szkolnych

Już lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 r.. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 roku – cały październik. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży. Październikowe obchody będą przebiegać pod hasłem „Baśnie i legendy z całego świata”.  W ramach obchodów zachęcamy wszystkich do odwiedzenia biblioteki oraz do korzystania ze zbiorów.  Biblioteka Szkolna zaprasza również z tej okazji do udziału w konkursie: „Zakładka przyjaciółką Książki”.

Magdalena Adamus