„WSTAŃCIE, CHODŹMY” - APEL Z OKAZJI ROCZNICY ŚMIERCI PAPIEŻA JANA PAWŁA II

Otworzyłeś drzwi
Trafił Duch
Do naszych serc
stał się cud, zniknął lęk”

Autor: Marek Dutkiewicz

2 kwietnia 2005 roku odszedł do wieczności Karol Wojtyła, papież św. Jan Paweł II, i do dziś pamiętamy jak jego śmierć zjednoczyła cały świat. Z tej okazji 4 kwietnia 2024r. odbył się w naszej szkole apel pod hasłem: “Wstańcie, chodźmy”, upamiętniający 19 rocznicę śmierci Jana Pawła II, podczas którego uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych, zaprezentowali montaż słowno-muzyczny.
Wspominaliśmy drogę Karola Wojtyły do Piotrowego Tronu od dzieciństwa do ostatnich chwil jego życia. Cytowane słowa naszego Patrona przypomniały nam, jak szczególne miejsce w sercu papieża zajmowała młodzież i jak wielkie nadzieje w niej pokładał.
W prezentacji multimedialnej oraz piosenkach nie zabrakło odniesień do historii naszego kraju, a także elementów biograficznych św. Jana Pawła II, którego życie przepełnione było radością, umiłowaniem świata i ludzi, jak również bólem i cierpieniem. Treści zawarte w przedstawieniu skłaniały do refleksji, ukazywały wartości relacji opartych na miłości, zaufaniu i zawierzeniu Bogu. Uczniowie przypomnieli podstawowe wartości, postawę wobec świata i przesłanie, jakie głosił św. Jan Paweł II.
“Habemus Papam” – tych słów nigdy nie zapomnimy. Odbijają się echem w naszych sercach i wspomnieniach. Po raz pierwszy papieżem został Polak. Od tej chwili upłynęło już tyle lat, ale my pamiętamy ten dzień 16 października 1978 roku.
Pięknym dopełnieniem wzruszającej akademii był śpiew ulubionej pieśni Papieża – Barki. Uroczystość ta była hołdem oddanym przez uczniów naszej szkoły największemu Polakowi wszechczasów, a także podziękowaniem za Jego wieloletni pontyfikat.
Dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie, za wzorową postawę podczas apelu.