Lekcja w muzeum

2021-10-08

28 września uczniowie klasy V c odwiedzili Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach. Specjalnie dla nich została zorganizowana lekcja pokazowa „Co to jest linoryt?”. Uczniowie otrzymali zaproszenie do udziału w zajęciach przy okazji trwającej w muzeum wystawy pani Natalii Paw. W ramach spotkania zostały zorganizowane dodatkowe atrakcje wspierające wiarę we własne możliwości. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały animację „Kropka” i wzięły udział w panelu dyskusyjnym. Żywo omówiony temat dał wstęp do wykonania własnej pracy plastycznej. Każdy z zaangażowaniem pracował i w skupieniu wykonał swoje dzieło. Efekty tych działań można oglądać w muzeum, gdzie dzięki uprzejmości dyrekcji, dzieci dołączyły do aktualnej wystawy swoje prace.

Każdy jest artystą, wystarczy tylko uwierzyć w swoje możliwości i nie zniechęcać się porażkami.

Po udanych zajęciach klasa z przyjemnością udała się do pobliskiej kawiarenki na słodką przekąskę.

Dyrekcji i pracownikom muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach serdecznie dziękujemy za zaproszenie i pomoc.