SPOTKANIE Z GRZEGORZEM KASDEPKE w klasie II d

2021-04-21

Grzegorz Kasdepke to cieszący się niezwykłą popularnością pisarz dla dzieci i młodzieży, autor scenariuszy i dziennikarz, były wieloletni redaktor naczelny magazynu dziecięcego „Świerszczyk”, laureat wielu nagród.

Kasdepke posiada cenny dar pisania niezwykłych historii, które z zapałem czytają najmłodsi. Dzieci najbardziej znają go jako autora serii opowiadań o prześmiesznym detektywie Pozytywce.

„Detektyw Pozytywka”, „Bodzio i pulpet”, „Kacperiada"  „A ja nie chcę być księżniczką”, „Bon czy ton. Savoir – vivre dla dzieci” – to tylko niektóre tytuły z twórczości autora, które młodzi czytelnicy i ich rodzice mogą kojarzyć.

Dnia 7 kwietnia 2021r. podczas lekcji zdalnych uczniowie klasy 2 d mieli okazję rozwikłać problemy literackie, jakie napotkały w trakcie czytania lektury „Detektyw Pozytywka”. Każde z dzieci miało możliwość zadania jednego pytania samemu autorowi. Autor nagrał film, w którym odpowiedział na pytania dzieci. To było bardzo niezwykłe doświadczenie.

Pisarz zdradził, że napisał właśnie siódmą część detektywa Pozytywki pt. „ Dzieciństwo Detektywa Pozytywki” i tym samym zachęcił do przeczytania kolejnej części. Pokazał nawet narysowany plan kamienicy, którą zamieszkiwali bohaterowie opowiadań.