22 kwietnia 2021 r. Światowy Dzień Ziemi w klasie 2 d

2021-05-05

Światowy Dzień Ziemi – to wspaniała okazja na kształtowanie postaw proekologicznych wśród najmłodszych. Szczególnie ważny temat, na który warto zwrócić uwagę. Podczas lekcji zdalnych uczniowie klasy 2 d chętnie uczestniczyli w rozmowach o potrzebach środowiska naturalnego. Dzieci dowiedziały się, jak ważna jest segregacja odpadów, które możemy ponownie wykorzystać w zgodzie z ideą Zero Waste, co dokładnie znaczy „zero odpadów”, „zero marnowania”.

Zwieńczeniem lekcji był projekt pt. „Zabawka z odpadów”, w którym uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością w tworzeniu zabawek z surowców wtórnych. Zabawki ekologiczne z odpadów to bardzo dobry pomysł na naukę i  poznanie w praktyce zjawiska recyklingu.