Wiktoria Sachmerda na Mistrzostwa Polski U16 - Biała Podlaska

23 i 24 września na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej odbyły się dwudniowe Mistrzostwa Polski U16, będące również Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego. Impreza organizowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki ma dość okazałą historię, gdyż pierwsze takie zawody odbyły się już w 1955 roku w Łodzi. W imprezie biorą udział najlepsi młodzi polscy lekkoatleci startujący w kategorii wiekowej młodzika.

 

W Mistrzostwach wzięła udział nasza uczennica - Wiktoria Sachmerda, którą do zawodów przygotowywał mgr Tomasz Sysak. Nasza skoczkini wzwyż awans do tak prestiżowej imprezy wywalczyła sobie 10 września w Rzeszowie – gdzie wygrała złoty medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Start w Białej Podlaskiej był dla Wiktorii debiutem w tak prestiżowej imprezie jaką są Mistrzostw Polski. W konkursie skoku wzwyż młodziczek wystąpiło 23 dziewcząt z rocznika 2003-2002. Skoncentrowana Wiktoria bardzo dobrze rozpoczęła konkurs zaliczając kolejne wysokości w pierwszych próbach. Wysokość 155cm sprawiła problem wielu zawodniczkom – w tym także naszej lekkoatletce. Ostatecznie z wynikiem 150cm Wiktoria Sachmerda uplasowała się na 14 miejscu Mistrzostw Polski U16.

 

Wiktorii serdecznie gratulujemy sportowych sukcesów.

Copyright 2011 Wiktoria Sachmerda na Mistrzostwa Polski U16 - Biała Podlaska. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free