01
01
Budynek Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 2 w Kętach
02
02
Plac zabaw przy budynku szkolnym
03
03
Zajęcia wychowania fizycznego na hali sportowej
04
04
Tablica pamiątkowa gimnazjum

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „75 rocznica bitwy o Monte Cassino”

     30 maja 2019 r. w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa  odbyła się gala finałowa  Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „75 rocznica bitwy o Monte Cassino”, zorganizowanego przez Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej, podczas której wyróżnienie za pracę literacką natemat „Monte Cassino jedna z najbardziej zaciętych bitew II wojny światowej”otrzymał  uczeń klasy VIII a  naszej szkoły - Adam Sala.

    

Gościem honorowym gali była minister Anna Maria Anders - sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów Do Spraw Dialogu Międzynarodowego. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Mariusz Błaszczak – Minister Obrony Narodowej, Anna Zalewska – Minister Edukacji Narodowej, Jarosław Szarek – Prezes Instytutu Pamięci Narodowej, Jan Józef Kasprzyk – Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Patronami medialnymi konkursu były: TVP 3 Warszawa, TVP Historia, TVP Polonia, Tygodnik „Do Rzeczy”, Polska Zbrojna, Magazyn Historia „Do Rzeczy”, Magazyn Historyczny „Mówią Wieki”, Magazyn „Uważam Rze”. Historia, portal superhistoria.pl
    
Warto podkreślić, że w konkursie w kategorii szkoły podstawowe – klasy 7 - 8 oraz 3 klasy gimnazjum wzięło udział 105 szkół oraz 433 uczniów.
Adam Sala odebrał dyplom, medal, puchar oraz nagrody rzeczowe z rąk Pani minister Anny Marii Anders – córki generała Władysława Andersa -  dowódcy
II Korpusu Polskiego, który zdobył Monte Cassino oraz płk rez. Pana Alfreda Kabata. Pani Dyrektor Maria Koperska

w podziękowaniu za udział szkoły w konkursie została nagrodzona okolicznościowym medalem.

Serdecznie gratulujemy Adamowi sukcesu.

Copyright 2011 Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „75 rocznica bitwy o Monte Cassino”. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free