01
01
Budynek Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 2 w Kętach
02
02
Plac zabaw przy budynku szkolnym
03
03
Zajęcia wychowania fizycznego na hali sportowej
04
04
Tablica pamiątkowa gimnazjum

Chłopcy z ,,dwójki” Mistrzem Małopolski w Trójboju LA

17 czerwca na obiekcie sportowym AWF Kraków odbył się wojewódzki etap Igrzysk Dzieci w Trójboju LA. Do startu zgłosiło się  19 zespołów ze szkół z całego województwa, które uzyskały awans w zawodach na niższych szczeblach. Do zawodów zgłosiło się 9 zespołów dziewcząt i 11 zespołów chłopców z Krakowa, Oświęcimia, Nowego Sącza, Zakliczyna, Zakopanego, Słupnic, Ponic, Kóźmierza, Ropy, Regulic, Sękawy, Brzeska, Stryszawy, Niepołomic i Rotułowa oraz zespół SP 2 Kęty chłopców, który awansował z powiatu oświęcimskiego.

W trójboju dzieci rywalizowały w trzech konkurencjach: bieg na 60 metrów, skok w dal ze strefy, rzut piłeczką palantową. Szkoły reprezentowało po 5 zawodników z rocznika 2008 i młodsi, oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców, a do punktacji wliczano 4 najlepsze wyniki zespołu.

W zawodach po walce do samego końca i wyrównanej rywalizacji nieoczekiwanie I m zajęła drużyna chłopców SP 2 Kęty. Największym atutem naszej drużyny, który uplasował nas tak wysoko, oprócz dobrego startu w biegu na 60m i skoku w dal, był zdecydowanie rzut piłeczką palantową. O zwycięstwie zadecydował także równy, wcale nie najwyższy poziom całej drużyny, co przyniosło w końcowym efekcie zwycięstwo i tytuł Mistrza Małopolski. W klasyfikacji indywidualnej najlepiej punktujących zawodników na VI m uplasował się najlepszy z naszej drużyny Kamil Kosowski.

Skład zespołu SP 2 Kęty chłopców: Kamil Kosowski, Karol Marek, Beniamin Baścik, Tymon Madej, Szymon Rychły, Artur Wierzbicki.

Copyright 2011 Chłopcy z ,,dwójki” Mistrzem Małopolski w Trójboju LA. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free