01
01
Budynek Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 2 w Kętach
02
02
Plac zabaw przy budynku szkolnym
03
03
Zajęcia wychowania fizycznego na hali sportowej
04
04
Tablica pamiątkowa gimnazjum

Dwójka Kęty Mistrzem i Wicemistrzem Powiatu w Igrzyskach Młodzieży w Piłce Siatkowej

12 i 15 marca w kęckiej hali OSiR-u odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców. Organizatorem rozgrywek jest Powiatowy Związek Sportowy oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Kętach. Uroczystego otwarcia dokonał kierownik rejonu Jerzy Salon.

We wtorek  do zawodów przystąpiło 5 zespołów chłopców ze szkół powiatu oświęcimskiego: ZSP 4 Brzeszcze, SP 8 Oświęcim, SP 1 Przeciszów, SP Brzezinka i drużyna SP 2 Kęty reprezentująca Gminę Kęty. Zawody rozegrano systemem ,,każdy z każdym do 2 wygranych setów do 15 pkt. Drużyna z Kęt wygrała  wszystkie mecze 2:0 i uzyskała awans do etapu rejonowego.

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA CHŁOPÓW:

I m SP 2 Kęty

II m SP 1 Przeciszów

III m ZSP 4 Brzeszcze

IV m SP 8 Oświęcim

V m SP Brzezinka

Skład drużyny SP 2 Kęty chłopców: Antoni Szczepańczyk, Emil Szpyra, Jakub i Gabriel Wróbel, Patryk Białek, Marcin Maciaszek, Radosław Pojda, Konrad Matyszkowicz.

W piątek do zawodów w kategorii dziewcząt zgłosiło się 6 szkół: SP 2 Oświęcim, ZSP 4 Brzeszcze, SP 2 Kęty, SZS 1 Chełmek, SP Zaborze, SP 1 Osiek. Dziewczęta zagrały  w 2 grupach systemem ,,każdy z każdym do 2 wygranych setów do 15 pkt. W obu grupach liderami okazały się zespoły specjalizujące się w tej dyscyplinie sportu: zespół z Oświęcimia, gdzie przy szkole funkcjonuje S.O.S. i dziewczęta trenują w UKS ,,Setbol”  oraz drużyna z Kęt, której uczennice również realizują projekt SOS w klasie sportowej oraz trenują w UMKS ,,Kęczanin”.Do etapu rejonowego awansował zespół SP 2 Oświęcim.

I m SP 2 Oświęcim

II m SP 2 Kęty

III m ZSP 4 Brzeszcze

IV m SZS 1 Chełmek

V-VI m SP Zaborze, SP 1 Osiek       

Skład drużyny SP 2 Kęty dziewcząt: Nikola Gurbiel, Martyna Kramarczyk, Wiktoria Skrzypek, Olga i Nina Ziarno, Brygida Szwajca, Ani Gharibyan.

 

Copyright 2011 Dwójka Kęty Mistrzem i Wicemistrzem Powiatu w Igrzyskach Młodzieży w Piłce Siatkowej . Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free