LISTOPADOWE AKCJE SZKOLNEGO KOŁA CARITAS

Listopad to miesiąc zadumy nad bliskimi, których ziemska wędrówka już się zakończyła. Każdy z nas odwiedza wtedy groby i wspomina nieżyjących bliskich. Nauczeni doświadczeniem, wiemy, że nie wszyscy zmarli mieli bądź mają żyjących bliskich, dlatego widzimy zupełnie puste, zaniedbane i opuszczone mogiły. Kolejny już raz,  przez cały październik, w naszej szkole zbieraliśmy znicze, aby pójść i zapalić choć po jednej lampce na takich właśnie grobach. Dzięki pomocy rodziców i uczniów, którzy kolejny raz przynieśli znicze, mogliśmy przystąpić do dalszych działań. We wtorkowe popołudnie w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych grupa wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas udała się na cmentarz, by spełnić choć taki malutki dobry uczynek i zadbać o zapomnianych zmarłych kęckiego cmentarza.

W listopadzie, jak co miesiąc, nasi wolontariusze, pomagali podczas spotkania Klubu Seniora w domu katechetycznym przy Parafii NSPJ w Kętach. Uczestnicy akcji doskonale znają sympatyczną atmosferę tego spotkania, a wielu nowych wolontariuszy, dopiero uczących się ogarniać to przedsięwzięcie, jest zachwyconych. Pomagać przychodzą nawet uczniowie, którzy ukończyli naszą szkołę kilka lat temu, bo tak dobrze czują się w towarzystwie babć i dziadków. Cieszymy się, ze wspólne spotkania  przybliżają do siebie pokolenia i każdy z tych spotkań wynosi radość i poczucie spełnienia. 

Copyright 2011 LISTOPADOWE AKCJE SZKOLNEGO KOŁA CARITAS. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free