Konkurs nie z tej ziemi

 Z rzeczy tego świata zostaną tylko dwie, dwie tylko: poezja i dobroć… - te słowa C. K. Norwida stały się mottem eliminacji rejonowych XXII Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi”, zorganizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu 29 listopada 2018 r. Podczas przesłuchań naszą szkołę reprezentowała Julia Augustyńska z klasy 7b (sportowej), która wygłosiła wiersz ks. Jana Twardowskiego  pt. O łasce Bożej w brzydkim kościele, zdobywając tytuł laureatki.

 Nagroda ta stanowi jednocześnie uzyskanie kwalifikacji do finału, który odbędzie się w Bochni w dniach 10-11 grudnia br. To niezwykłe wydarzenie będzie miało miejsce w Kopalni Soli, czyli 250 m pod ziemią, w obrębie działającego tam kompleksu wypoczynkowego. Jak zapewniają organizatorzy, panuje w nim przyjazny dla zdrowia mikroklimat, o czym finaliści konkursu będą mieli okazję przekonać się w ciągu swojego  24-godzinnego pobytu w tym miejscu. Czas upłynie im nie tylko na współzawodnictwie o laur najlepszego recytatora, ale także zwiedzaniu czy warsztatach recytatorskich i literackich. Na koniec najlepsi z najlepszych zostaną uhonorowani nagrodami i… powrócą na ziemię.

Już teraz można pogratulować Julce talentu, zapału, ambicji oraz tego niezwykłego doświadczenia. Na więcej może jeszcze przyjdzie czas… Trzymamy kciuki!

Sara Sałata z kl. II c została laureatką eliminacji rejonowych Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej "Pierścień Świętej Kingi". Recytowała wiersz "Modlitwa o uleczenie z próżności" Ewy Skarżyńskiej. Czekamy na finał!

 

Konkurs został rozstrzygnięty. Sara Sałata uzyskała wyróżnienie! Koleżanki i koledzy gratulują osiągnięcia.

Grażyna Małysa

 

 

Copyright 2011 Konkurs nie z tej ziemi. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free