DZBAN ŚW. JANA Z KĘT

W piątek 26 października, w Domu Kultury w Kętach,  Caritas diecezji bielsko-żywieckiej uhonorował nagrodą „Dzban Św. Jana Kantego” darczyńców, współpracowników i wolontariuszy, którzy na co dzień wspierają potrzebujących.  Już po raz czwarty wręczana była ta symboliczna nagroda osobom szczególnie zasłużonym. Wiadome jest, że osoby poświęcające swój czas i siły aby wspomagać potrzebujących są zazwyczaj skromne i nie potrzebują blasku fleszy. Jednak czasem warto zobaczyć twarze, spojrzeć im w oczy i pomyśleć czy ja też bym tak mógł. Nagrody są trzy, w kategoriach „darczyńca”, „współpraca” i „świadectwo”. Otrzymali je kolejno Jan Jurczyk, Anna Suchanek i Danuta Tomczyk – Ściga. Warto dodać, że Nagroda – gliniana figurka wykonana przez podopieczną jednej ze świetlic terapeutycznych dla niepełnosprawnych – nawiązuje do legendy o rozbitym dzbanie, który został sklejony dzięki modlitwie św. Jana Kantego. Przedstawia zmartwioną dziewczynkę czekającą na pomoc.

Galę w Kętach uświetniły zespoły polonijne z Lwowa i Szyrokego na Ukrainie, które goszczą na trwającym w Kętach Festiwalu Twórczości Religijnej „Psallite Deo”. Wcześniej legendę o rozbitym dzbanie i cudownej interwencji św. Jana Kantego przypomnieli młodzi artyści z Kęt. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z Kęckiej „Dwójki” uczestniczyli w tym pięknym wydarzeniu. Witali gości, rozdawali ulotki i zostali bardzo mile przyjęci przez księdza biskupa Romana Pindla, burmistrza Krzysztofa Klęczara, dyrektora Caritas diecezji bielsko-żywieckiej ks.Roberta Kurpiosa i wszystkich gości przybyłych na to uroczyste wydarzenie. Widać było, że sympatia i uśmiechy były szczere, a nasi uczniowie to wielki skarb.

SKC

Copyright 2011 DZBAN ŚW. JANA Z KĘT. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free