Powitanie roku szkolnego

3 września uroczystą akademią rozpoczął się w naszej szkole nowy rok szkolny. Pani dyrektor Maria Koperska w swym przemówieniu podkreśliła, iż jest to rok szczególny, ponieważ edukację kończył będzie pierwszy rocznik klas ósmych szkół podstawowych oraz ostatni rocznik gimnazjum. Z pewnością będzie to czas wytężonej pracy, ale także rozwijania pasji i zainteresowań. Nie sposób było jednak nie przypomnieć, że dzieci nie zawsze mogły na początku września spokojnie iść do szkoły. Pamiętny rok 1939 rozpoczął sześcioletni okres gehenny narodu polskiego, kiedy za uczenie się i nauczanie innych można było zapłacić życiem. Dziś na szczęście bez lęku przystępujemy do naszych edukacyjnych zadań. Jednak najpierw należałoby pożegnać gorące lato, wakacje. Zadania tego podjęli się uczniowie prezentujący krótki program artystyczny przygotowany przez panie: Dorotę Cisińską, Jadwigę Majdę i Katarzynę Wadoń-Kasprzak. Na koniec pojawiły się życzenia dla wszystkich uczniów i nauczycieli. Dołączył się do nich obecny na spotkaniu Burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar, który powiedział: 

Dziś rozpoczynacie nowy rok szkolny, kolejne zmagania, wyzwania przed Wami. Jestem przekonany, że doskonale sobie z nimi poradzicie, i głowa go góry, niedługo znowu będą wakacje!

Copyright 2011 Powitanie roku szkolnego . Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free