Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 2 w Kętach w Lekkiej Atletyce

19 czerwca na przyszkolnych obiektach sportowych kęckiej ,,dwójki” odbyły się Mistrzostwa Dzieci klas IV –VI w Lekkoatletyce. Zawody zainicjowała i reaktywowała w szkole Małgorzata Mrozik, a w realizacji przedsięwzięcia pomogli jej nauczyciele WF : Joanna Gruszka, Anna Pustelnik, Jacek Drozdowski i Tomasz Sysak oraz uczniowie III klasy gimnazjum.

 Dzieci rywalizowały w 4 konkurencjach: bieg 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 600 m dziewcząt i 1000m chłopców. W  zawodach wystartowało 95 dzieci, które miały prawo startu w 2 konkurencjach, co dało łącznie 171 osobostartów.  Ze względu na duże rozbieżności wiekowe w klasach, zawody zorganizowano w grupach wiekowych: 2005, 2006, 2007, 2008, co umożliwiło najmłodszym dzieciom, które poszły wcześniej do szkoły, rywalizację w gronie rówieśników.

 

KOMUNIKAT WYNIKOWY MISTRZOSTW SP2 KĘTY W LEKKIEJ ATLETYCE

KONKURENCJA – BIEG 60 METRÓW

              KATEGORIA DZIEWCZĄT                                                    KATEGORIA CHŁOPCÓW

Rocznik 2008

             1 m-ce – Stojek Emilia                                 1 m-ce – Kosowski Kamil                

            2 m-ce – Kudziełko Paulina                          2 m-ce – Olbrzymek Filip

            3 m-ce – Markowska Julia                             3 m-ce – Piecha Szymon

Rocznik 2007

            1 m-ce – Mydlarz Sandra                              1 m-ce – Talik Konrad

            2 m-ce – Hrapkowicz Julia                            2 m-ce – Krok Henryk

            3 m-ce – Bizoń Emilia                                               3 m-ce – Dyczkowski Jakub

Rocznik 2006

            1 m-ce – Michałowska Julia                          1 m-ce – Kotusiewicz Jakub

            2 m-ce – Markowska Julia                             2 m-ce – Wysogląd Klaudiusz

            3 m-ce – Wiercigroch Anna                           3 m-ce – Strzeżoń Kacper

Rocznik 2005

            1 m-ce – Kasprzycka Martyna                       1 m-ce – Wykrent Piotr

            2 m-ce – Konior Justyna                                2 m-ce – Michalczyk Maciej

            3 m-ce – Augustyńska Julia                           3 m-ce – Gardyński Wojciech

 

KONKURENCJA – SKOK W DAL

              KATEGORIA DZIEWCZĄT                                          KATEGORIA CHŁOPCÓW

Rocznik 2008

             1 m-ce – Pudełko Magdalena                                  1 m-ce – Kosowski Kamil                

            2 m-ce – Stojek Emilia                                  2 m-ce – Rychły Szymon

            3 m-ce – Skowron Nikola                              3 m-ce – Wawak Kacper

Rocznik 2007

            1 m-ce – Mydlarz Sandra                              1 m-ce – Talik Konrad

            2 m-ce – Sadlik Aleksandra                          2 m-ce – Sroka Piotr

            3 m-ce – Annoni Fabiana                              3 m-ce – Krok Henryk

Rocznik 2006

            1 m-ce – Mąka Natalia                                  1 m-ce – Pudełko Igor

            2 m-ce – Adamus Sandra                              2 m-ce – Strzeżoń Kacper

            3 m-ce – Wiercigroch Anna                           3 m-ce – Kotusiewicz Jakub

Rocznik 2005

            1 m-ce – Kasprzycka Martyna                       1 m-ce – Wykrent Piotr

            2 m-ce – Klimczyńska Klaudia                     2 m-ce – Michalczyk Maciej

            3 m-ce – Konior Justyna                                3 m-ce – Hess Antoni

 

KONKURENCJA – RZUT PIŁECZKĄ PALANTOWĄ

            KATEGORIA DZIEWCZĄT                                     KATEGORIA CHŁOPCÓW

Rocznik 2008

             1 m-ce – Kudziełko Paulina                         1 m-ce – Olbrzymek Filip     

                                                                                           2 m-ce – Adamczyk Miłosz

                                                                                  3 m-ce – Piecha Szymon

Rocznik 2007

            1 m-ce – Annoni Fabiana                              1 m-ce – Dyczkowski Jakub

            2 m-ce – Pękala Sandra                                 2 m-ce – Kopeć Stanisław

            3 m-ce – Sordyl Emilia                                  3 m-ce – Tomala Przemysław

Rocznik 2006

            1 m-ce – Michałowska Julia                          1 m-ce – Wysogląd Klaudiusz

                                                                                      2 m-ce – Bogusławski Jakub

                                                                                      3 m-ce – Małota Tymoteusz

Rocznik 2005

            1 m-ce – Fołta Wiktoria                                 1 m-ce – Szewczyk Lucjan

            2 m-ce – Gardyńska Gabriela                                    2 m-ce – Gardyński Wojciech

            3 m-ce – Klimczyńska Klaudia                     3 m-ce – Jasiński Kamil

 

KONKURENCJA – BIEG 600 M DZIEWCZĄT / 1000 M CHŁOPCÓW

                 KATEGORIA DZIEWCZĄT                                  KATEGORIA CHŁOPCÓW

Rocznik 2008

                                                                                              1 m-ce – Rychły Szymon      

2 m-ce – Wawak Kacper

                                                                                              3 m-ce – Adamczyk Miłosz

Rocznik 2007

            1 m-ce – Hrapkowicz Julia                                        1 m-ce – Dubiel Kamil

            2 m-ce – Sadlik Aleksandra                                      2 m-ce – Tomala Przemysław

            3 m-ce – Płonka Marta                                              3 m-ce – Kasperek Filip

Rocznik 2006

            1 m-ce – Adamus Sandra                                          1 m-ce – Pudełko Igor

                                                                                                           2 m-ce – Terlikowski Michał

                                                                                                3 m-ce – Romik Dominik

Rocznik 2005

            1 m-ce – Fołta Wiktoria                                            1 m-ce – Lurka Dawid

            2 m-ce – Nycz Dorota                                                           2 m-ce – Skowron Igor

                                                                                              3 m-ce – Marek Patryk

 

Zawody dostarczyły dzieciom mnóstwo pozytywnych emocji, dały im możliwość sprawdzenia swojej sprawności w gronie szkolnych rówieśników. Dla wielu dzieci był to ich pierwszy medal w życiu, a kilku startujących uczniów, którzy już regularnie uczestniczą w treningach i zajęciach w klasie sportowej,  swoimi wynikami potwierdziło wysoki poziom sportowy. Najlepsi uczestnicy zawodów w poszczególnych konkurencjach i grupach wiekowych, za miejsca I-III, zostali nagrodzeni medalami i pamiątkowymi dyplomami. Wszystkie startujące dzieci  otrzymały batonik i wodę do picia, a wydatki związane z poczęstunkiem i nagrodami zostały sfinansowane z budżetu Rady Rodziców. Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem i była bardzo udana, a organizatorzy postanowili, by od tego roku na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych imprez sportowych. 

 

Copyright 2011 Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 2 w Kętach w Lekkiej Atletyce. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free