Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 2 w Kętach w Lekkiej Atletyce

19 czerwca na przyszkolnych obiektach sportowych kęckiej ,,dwójki” odbyły się Mistrzostwa Dzieci klas IV –VI w Lekkoatletyce. Zawody zainicjowała i reaktywowała w szkole Małgorzata Mrozik, a w realizacji przedsięwzięcia pomogli jej nauczyciele WF : Joanna Gruszka, Anna Pustelnik, Jacek Drozdowski i Tomasz Sysak oraz uczniowie III klasy gimnazjum.

 Dzieci rywalizowały w 4 konkurencjach: bieg 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 600 m dziewcząt i 1000m chłopców. W  zawodach wystartowało 95 dzieci, które miały prawo startu w 2 konkurencjach, co dało łącznie 171 osobostartów.  Ze względu na duże rozbieżności wiekowe w klasach, zawody zorganizowano w grupach wiekowych: 2005, 2006, 2007, 2008, co umożliwiło najmłodszym dzieciom, które poszły wcześniej do szkoły, rywalizację w gronie rówieśników.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 2 w Kętach w Lekkiej Atletyce

Chłopcy z III As finalistami konkursu historycznego!

Uczniowie kl. IIIA s: Filip Żurek, Jakub Żurek, Aleksandra Sikora i Wiktoria Łozińska wzięli udział w wojewódzkim konkursie historycznym upamiętniającym 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, zatytułowanym „Sprawa Polska podczas I wojny światowej  i wkład nauczycielstwa polskiego w odzyskanie niepodległości”. Organizatorem zmagań był krakowski oddział ZNP. Cała czwórka zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, a Filip i Jakub Żurkowie uzyskali tytuły finalistów. Gratulacje dla chłopaków oraz ich opiekunki, p. Jolanty Juras.

TERMINY ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO

czwartek 21.06.2018:

10.00 – msza św. dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Kętach na zakończenie roku szkolnego,

14.00 - uroczystość ukończenia Gimnazjum dla klas trzecich,

piątek 22.06.2018:

8.30 – uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas 7 SP i 2 gimnazjum,

10.00 - uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas 4-6 szkoły podstawowej,

11.30 - uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas 1-3 szkoły podstawowej.

 

Turniej Orlikvolleymania 2018 w Kętach

 W dniu 12.06.2018 r. na obiekcie otwartym Orlik przy ul. Sobieskiego, odbyła się Orlikvolleymania dla dziewcząt i chłopców klas V-VI szkoły podstawowej. Do turnieju zgłosiło się 9 zespołów dziewcząt i 8 drużyn chłopców z 7 szkół podstawowych: SP Czaniec, SP Porąbka, SP Witkowice, SP Nowa Wieś, SP Bulowice oraz SP 2 i 3 w Kętach.

Organizatorem turnieju byli nauczyciele Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy SP 2 Kęty. Zawody otworzył nauczyciel wiodący SOS Kęty Andrzej Dudek.

Czytaj więcej: Turniej Orlikvolleymania 2018 w Kętach

Trzy szczyty na pożegnanie Gimnazjum

W dniach 7- 8 czerwca odbyła się już ostatnia niestety – pożegnalna wycieczka klasy 3D Gimnazjum. Cudowna, słoneczna pogoda, piękna przyroda – sprzyjały pieszej wędrówce po szlakach Beskidu Śląskiego. Wspominając wspólnie spędzone lata w Gimnazjum zdobyliśmy trzy szczyty:

Szyndzielnia – 1026 m n.p.m. 

Klimczok – 1117 m n.p.m.

Błatnia – 917 m n.p.m.

Wspólne gry i zabawy, tańce przy ognisku i wspólnie spędzona noc sprawiły, że jeszcze trudniej będzie nam się rozstać.

Dziękujemy pani Ani Wiśniowskiej za opiekę i pani Monice Kojder za organizację wycieczki.

Gimnazjaliści 

 

Copyright 2011 Z życia szkoły. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free