Zebrania z rodzicami - 19.09.2018

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Kętach zaprasza rodziców uczniów szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych na zebrania w dniu 19 września 2018 r. (środa)
o godzinie 17.00. Zebrania rozpoczną się od spotkania ogólnego w dużej sali gimnastycznej.

Przydział sal na zebrania będzie wywieszony na drzwiach wejściowych dużego
i małego budynku.

Powitanie roku szkolnego

3 września uroczystą akademią rozpoczął się w naszej szkole nowy rok szkolny. Pani dyrektor Maria Koperska w swym przemówieniu podkreśliła, iż jest to rok szczególny, ponieważ edukację kończył będzie pierwszy rocznik klas ósmych szkół podstawowych oraz ostatni rocznik gimnazjum. Z pewnością będzie to czas wytężonej pracy, ale także rozwijania pasji i zainteresowań. Nie sposób było jednak nie przypomnieć, że dzieci nie zawsze mogły na początku września spokojnie iść do szkoły. Pamiętny rok 1939 rozpoczął sześcioletni okres gehenny narodu polskiego, kiedy za uczenie się i nauczanie innych można było zapłacić życiem. Dziś na szczęście bez lęku przystępujemy do naszych edukacyjnych zadań. Jednak najpierw należałoby pożegnać gorące lato, wakacje. Zadania tego podjęli się uczniowie prezentujący krótki program artystyczny przygotowany przez panie: Dorotę Cisińską, Jadwigę Majdę i Katarzynę Wadoń-Kasprzak. Na koniec pojawiły się życzenia dla wszystkich uczniów i nauczycieli. Dołączył się do nich obecny na spotkaniu Burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar, który powiedział:

Dziś rozpoczynacie nowy rok szkolny, kolejne zmagania, wyzwania przed Wami. Jestem przekonany, że doskonale sobie z nimi poradzicie, i głowa go góry, niedługo znowu będą wakacje!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018 r. na sali gimnastycznej w dużym budynku:

- klasy siódme, ósme szkoły podstawowej i trzecie gimnazjum o godzinie 8.30,
- klasy czwarte, piąte i szóste szkoły podstawowej o godzinie 9.30,
- klasy pierwsze, drugie i trzecie szkoły podstawowej o godzinie 11.00.

Program "Dobry Start"

Program „Dobry Start” – 300+ (Więcej informacji w zakładce DLA RODZICÓW).

Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 2 w Kętach w Lekkiej Atletyce

19 czerwca na przyszkolnych obiektach sportowych kęckiej ,,dwójki” odbyły się Mistrzostwa Dzieci klas IV –VI w Lekkoatletyce. Zawody zainicjowała i reaktywowała w szkole Małgorzata Mrozik, a w realizacji przedsięwzięcia pomogli jej nauczyciele WF : Joanna Gruszka, Anna Pustelnik, Jacek Drozdowski i Tomasz Sysak oraz uczniowie III klasy gimnazjum.

Dzieci rywalizowały w 4 konkurencjach: bieg 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 600 m dziewcząt i 1000m chłopców. W  zawodach wystartowało 95 dzieci, które miały prawo startu w 2 konkurencjach, co dało łącznie 171 osobostartów.  Ze względu na duże rozbieżności wiekowe w klasach, zawody zorganizowano w grupach wiekowych: 2005, 2006, 2007, 2008, co umożliwiło najmłodszym dzieciom, które poszły wcześniej do szkoły, rywalizację w gronie rówieśników.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 2 w Kętach w Lekkiej Atletyce