Świąteczny Turniej Trójek Kęckiej Akademii Siatkówki

W dniu 08.12.2017r. w hali OSiR Kęty odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt  i chłopców klas V-VI szkół podstawowych, w którym wystartowali uczniowie szkół Gminy Kęty oraz z okolicznych szkół województwa śląskiego. Do zawodów zgłosiły się zespoły SP nr  1, 2    i 3 Kęty, Bulowice, Witkowice, Nowa Wieś oraz Porąbka, SP nr 1 Kozy i Hecznarowice Turniej był zarazem drugą rundą rozgrywek Akademii Siatkówki, gdzie punkty zdobywały zespoły uczestniczące w całorocznych rozgrywkach. Turniej otwarł koordynator S.O.S. ZSG 2 Kęty Andrzej Dudek. Na otwarciu zawodników powitał też Ambasador Akademii ,,Soła” Kęty Mateusz Błasiak.

Czytaj więcej: Świąteczny Turniej Trójek Kęckiej Akademii Siatkówki

Zebrania z rodzicami - 13.12.2017

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Kętach zaprasza rodziców uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum na zebrania w dniu 13.12.2017 r. (środa) połączone z kiermaszem świątecznym.
Zebrania będą poprzedzone prelekcją dla rodziców na parterze w dużym budynku na temat: „Symptomy uzależnienia dzieci od Internetu, komputera, telefonu komórkowego.”
O godzinie 16.30 odbędzie się prelekcja dla rodziców klas 1-5 szkoły podstawowej.
Po prelekcji rozpoczną się zebrania klas 1-5.
O godzinie 17.15 prelekcja dla rodziców klas 6-7 szkoły podstawowej i 2-3 gimnazjum.  Po prelekcji rozpoczną się zebrania klas 6-7 szkoły podstawowej i 1-3 gimnazjum.

KOLEJNY SUKCES LEKKOATLETÓW SP 2 KĘTY

24 listopada w Hali Sportowej w Brzeszczach odbyły się Powiatowe Halowe Wieloboje Lekkoatletyczne. Zawody miały charakter „open”, a więc mogła w nich wziąć udział każda szkoła z Powiatu Oświęcimskiego. Z Naszej Gminy Kęty do rywalizacji przystąpiło aż 5 szkół, a wśród nich zeszłoroczny zwycięzca tej rywalizacji – nasza Szkoła Podstawowa nr 2 w Kętach.  Ponad 100 dzieci z rocznika 2005-2007 rywalizowały w czterech konkurencjach lekkoatletycznych: biegu na 60m, skoku w dal, rzucie piłką lekarską 2kg oraz biegu sztafetowym. Wyniki uzyskane przez wszystkich zawodników były przeliczane na punkty, a ich suma wyłoniła najlepsze lekkoatletyczne zespoły Powiatu Oświęcimskiego. Ku Naszej uciesze na podium po raz kolejny stanęły zespoły Kęckiej „Dwójki”.

 

Czytaj więcej: KOLEJNY SUKCES LEKKOATLETÓW SP 2 KĘTY

Owady i spółka

Ptaszniki, skorpiony i patyczaki  oraz ponad 30 innych żywych gatunków stawonogów zawitało w dniu 24 listopada do naszej szkoły. Uczniowie klas: 2 B innowacyjnej i 3 B eksperymentalnej mogli w czasie warsztatów przyrodniczych, zorganizowanych przez panią Monikę Kojder, przekonać się na własne oczy, że straszyki wcale nie są takie straszne a patyczaki faktycznie wyglądają jak patyk.  W fascynujący świat owadów, pajęczaków i skorupiaków wprowadził uczniów pan Maciej Kubczak. Zaprezentował on w niezwykle atrakcyjny  sposób ciekawostki z życia tych zwierząt, ich budowę i sposób odżywiania a także cykle życiowe. Żywą lekcję biologii uatrakcyjniło ponad 25 gablot z motylami z całego świata, w tym także największe ćmy świata. Ponad 100 gatunków motyli dziennych i bogata kolekcja motyli tropikalnych. Największe zainteresowanie i emocje budziło jednak potrzymanie wybranych przedstawicieli stawonogów na własnej dłoni. 

Konsultacje dla rodziców 22 listopada 2017 r.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Kętach zaprasza rodziców uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum na konsultacje w dniu 22.11.2017 r. (środa) o godzinie 17.00.

Copyright 2011 Z życia szkoły. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free