WAŻNE WYDARZENIE - UROCZYTE PASOWANIE NA UCZNIA

„Ślubuję być dobrym Polakiem,

dbać o dobre imię swej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,

jak dla niej pracować, kiedy urosnę.

Będę się starał być dobrym kolegą,

swym zachowaniem i nauką

Sprawiać radość rodzicom i nauczycielom

                                                      - Ślubuję”

Jak co roku w październiku w poczet uczniów zostało przyjętych, uroczyście ślubując, kolejnych 70 pierwszaków.

Uroczystość miała miejsce 17 października 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Monte Cassino nr 2 w Kętach w małym budynku, w sali gimnastycznej.

Uczniowie trzech pierwszych klas: „I a” z wychowawczynią panią Ewą Skrudlik, „I b” z wychowawczynią panią Blanką Adamczyk oraz „I c”  z wychowawczynią panią Alicją Gąsiorek i panią Renatą Kozieł – Bogacz wzięli udział w pasowaniu na ucznia.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: I Zastępca Burmistrza Gminy Kęty pan Rafał Ficoń, pani dyrektor Maria Koperska, pani wicedyrektor Halina Młocek oraz pan wicedyrektor Bogdan Guzik, rodzice, rodzeństwo oraz dziadkowie  uczniów klas pierwszych.

Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego, który przygotowali najmłodsi wraz z koleżankami i kolegami ze starszych klas: Oliwią Naglik, Zuzannną Bury, Marią Bury, Julią Hrapkowicz, Julią Paw. Nad oprawą techniczną czuwał niezastąpiony Makary Grad. Chór szkolny pod kierunkiem pani Jadwigi Majdy odśpiewał hymn szkolny „ Czerwone maki pod Monte Cassino”. Następnie pani dyrektor Maria Koperska odebrała od dzieci ślubowanie. Każdy uczeń musiał przeskoczyć przez tornister, a później został poddany ceremonii pasowania ołówkiem.

Czytaj więcej: WAŻNE WYDARZENIE - UROCZYTE PASOWANIE NA UCZNIA

Konsultacje dla rodziców 18 października 2017 r.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Kętach serdecznie zaprasza rodziców uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum na konsultacje w dniu 18.10.2017 r. (środa) o godzinie 17.00.

 

Klasa 2b będzie miała zebranie.

Klasa 5c i 3D gimnazjum będą miały konsultacje w godzinach 16.15 do 16.45. 

Przydział sal na zebrania będzie wywieszony przy wejściu głównym w małym i dużym budynku.

Młodzi naukowcy na AGH

W piątek 29 września uczniowie klas IV a i  V a innowacyjnej oraz VI a eksperymentalnej uczestniczyli w wydarzeniach kolejnej edycji Małopolskiej Nocy Naukowców. Jak co roku celem była popularyzacja nauki wśród dzieci oraz zachęcanie młodych do wybrania kariery naukowej.

Nasi uczniowie brali udział w warsztatach i eksperymentach zorganizowanych na Wydziale Metali Nieżelaznych Akademii Górniczo– Hutniczej w Krakowie. Dla uczestników zostały przygotowane pokazy w laboratoriach prezentujące metody rozróżniania metali, najnowocześniejsze technologie związane z mikroskopią elektronową, pokaz mikroskopii transmisyjnej, eksperymenty związane z nakładaniem powłok z metali nieżelaznych (złota, srebra, miedzi, cyny, cynku).

Czytaj więcej: Młodzi naukowcy na AGH

Dużo nauki i odrobina magii

Dnia 29 września 2017 roku gimnazjaliści z klas II B innowacyjnej i III Be eksperymentalnej pod opieką Pań E. Jabłonki, U. Młocek oraz G. Małysy wzięli udział w Małopolskiej Nocy Naukowców w Krakowie. Była to wycieczka edukacyjna, ale nie zabrakło na niej dobrej zabawy.

Wyjazd rozpoczął się od zwiedzenia trzech laboratoriów naukowo – badawczych. Podczas pierwszej prezentacji naukowcy z Instytutu Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk opowiedzieli o budowie największego w świecie akceleratora cząstek elementarnych LHC oraz o międzynarodowych eksperymentach, takich jak ATLAS, ALICE czy LHCb. Nawiązali także połączenie wideo z pracownikami Instytutu przebywającymi w CERN, którzy opowiedzieli o swojej pracy.

Następnie uczniowie odwiedzili laboratorium chromatograficznych analiz śladowych, gdzie zapoznali się z pojęciem aparatury chromatograficznej oraz z jej zastosowaniem w ochronie środowiska i w zagadnieniach diagnostyki medycznej, związanej z wczesnym wykrywaniem chorób. Mogli z bliska przyjrzeć się narzędziom pracy osób zajmujących się tą dziedziną oraz dowiedzieć się, jak wiele o stanie zdrowia mówi oddech.

Czytaj więcej: Dużo nauki i odrobina magii

Wiktoria Sachmerda na Mistrzostwa Polski U16 - Biała Podlaska

23 i 24 września na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej odbyły się dwudniowe Mistrzostwa Polski U16, będące również Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego. Impreza organizowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki ma dość okazałą historię, gdyż pierwsze takie zawody odbyły się już w 1955 roku w Łodzi. W imprezie biorą udział najlepsi młodzi polscy lekkoatleci startujący w kategorii wiekowej młodzika.

Czytaj więcej: Wiktoria Sachmerda na Mistrzostwa Polski U16 - Biała Podlaska

Copyright 2011 Z życia szkoły. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free