Służba Maltańska-szkolenie

W piątek i w sobotę 14-15 czerwca 2013 roku grupa 15 chętnych uczniów uczestniczyła w 16 godzinnym pozalekcyjnym szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, który przeprowadził wraz ze swoimi współpracownikami Komendant Maltańskiej Służby Medycznej Odział Kęty pan Mariusz Zawada.

Uczniowie w  trakcie zajęć nabywali wiedzy i  praktycznych umiejętności koniecznych do ratowania życia ludzkiego. Zapoznali się z zasadami korzystania  z podstawowych urządzeń ratujących życie oraz gruntownie przećwiczyli m.in.  technikę prowadzenia sztucznego oddychania i masażu serca. Uczestnicy szkolenia swoją wiedzą i umiejętnościami wykazywali się podczas teoretycznego i praktycznego egzaminu.  Uczniowie wykazali się dużą determinacją, odpowiedzialnością  i zaangażowaniem poświęcając bezinteresownie  swój wolny czas na naukę ratownictwa. Piękna pogoda nie zdołała nikogo zniechęcić i wszyscy wytrwali do końca. Pozytywnie zdany egzamin dał uczniom możliwość przystąpienia do powstającego na terenie naszej szkoły, Korpusu Kadetów Maltańskiej Służby Medycznej oraz dalszego doskonalenia się w ratownictwie i służbie potrzebującym.