Maltańska Służba Medyczna

W dniu 10 maja 2013 roku uczniowie klas VI oraz I i II gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Maltańskiej Służby Medycznej.

Komendant kęckiego oddziału Pan Mariusz Zawada wraz z wolontariuszami zaprezentował uczniom, różne formy podejmowanych działań na rzecz osób potrzebujących. Uczniowie zostali zachęceni do zaangażowania się w tzw. Korpus Kadetów Maltańskiej Służby Medycznej, w ramach którego będzie możliwość zdobycia doświadczenia i umiejętności w udzielaniu pomocy medycznej oraz socjalnej potrzebującym. Po zgłoszeniu się wystarczającej liczby chętnych uczniów, zorganizowany będzie kurs udzielania pierwszej pomocy, którego ukończenie pozwoli przystąpić do konkretnych działań na rzecz potrzebujących.