JAK PACIORKI RÓŻAŃCA…

W środę, 12 października, w kościele parafialnym NSPJ wolontariusze nowopowstałego Szkolnego Koła Caritas z Gimnazjum nr 2 w Kętach poprowadzili różaniec. Prowadzący nabożeństwo jeden z opiekunów Koła, ks. Andrzej Wołpiuk przekazał im mikrofon i uczniowie z klasy I b gimnazjum rozpoczęli odmawianie części chwalebnej. Pierwszą dziesiątkę w intencji Ojca Świętego poprowadziła Patrycja Wykrent, kolejną, tym razem  za naszą Parafię, a szczególnie za tych, którzy zagubili się na drogach swojego życia poprowadził Makary Grad. Trzeciej, odmawianej w intencji wszystkich chorych i cierpiących  przewodniczył Łukasz Puchała, czwartej, dla nas o tyle ważnej, że w intencji kandydatów do bierzmowania, Martyna Ziębę, a ostatnią tajemnicę, w której powierzaliśmy wszystkie przyniesione ze sobą intencje, Karolina Szymalska i Daniel Janoszek.

 Również w przyszły czwartek 20 października zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców i sympatyków  ZSG nr 2 do wspólnej modlitwy.

 Opiekunowie i wolontariusze Szkolnego Koła Caritas

Wspieramy Polską Akcję Humanitarną

www.pah.org.pl/pajacyk

Zachęcamy wszystkich uczniów do  ustawienia "pajacyka" jako strony startowej na osobistych komputerach . Możemy w ten sposób  wspierać Polską Akcję Humanitarną Janiny Ochojskiej.Przez codzienne klikanie w "brzuszek pajacyka"pomagamy ubogim dzieciom.  

ZBiórka makulatury

MAKULATURĘ ZBIERZEMY

I STUDNIĘ W KENII WYBUDUJEMY!

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję zbiórki makulatury. Woda to życie, a każda zebrana gazeta, papier czy karton przyczynia się do budowy studni w dalekiej Afryce. Wystarczy, że poświęcimy dosłownie chwilę na posegregowanie makulatury i dostarczymy ją do szkoły, a uczynimy tak wiele dobra i damy ludności Kenii nadzieję na lepsze jutro.

Czytaj więcej: ZBiórka makulatury

Wolontariat - konsultacje

Wolontariusze z gimnazjum serdecznie dziękują wszystkim za wsparcie finansowe podczas poczęstunku kawą i herbatą z okazji Tygodnia Misyjnego na październikowych konsultacjach dla rodziców. Dzięki ofiarności nauczycieli i rodziców zebrane zostały wolne datki 140, 20 zł, które pozwolę nam wesprzeć dzieła misyjne Komisji Episkopatu Polski ds. Misji MIVA Polska-środki transportu dla misjonarzy

„Nie możemy być spokojni, gdy pomyślimy o milionach naszych 

braci i sióstr, tak jak my odkupionych krwią Chrystusa, którzy 

żyją nieświadomi Bożej miłości.” Jan Paweł II

PODZIĘKOWANIE

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za pomoc w zorganizowaniu zbiórki pieluszek.

Dzięki przekazanym darom, mogliśmy pomóc matkom i małym dzieciom, znajdującym się w bardzo trudnej sytuacji.

Wolontariusze z gimnazjum w dniu 22 października 2013 roku przekazali 180 pieluszek wraz z przyborami szkolnymi i drobnymi upominkami małym mieszkańcom Domu Samotnej Matki w Wadowicach.

Podczas spotkania Korpus Kadetów Maltańskiej Służby Medycznej, przeprowadził dla matek pokaz udzielania pierwszej pomocy medycznej małym dzieciom.

Prezentacja została przeprowadzona z udziałem naszych uczniów Julii Piksy, Natalii Wojtło, Judyty Wolskiej, Magdaleny Wołoszyn i Fatimy Łabudy.

Copyright 2011 Wolontariat. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free