Debiut czwartoklasistów w rozgrywkach Akademii Minisiatkówki w Kętach

W dniach 10 i 17 listopada w sali gimnastycznej ZSG 2 w Kętach odbyły się turnieje mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięli udział najmłodsi adepci siatkarskiej sztuki, uczniowie klas IV szkół podstawowych z Nowej Wsi, Witkowic, Bulowic, SP 1 i SP 2 Kęty oraz Porąbki. Organizatorem imprezy dla najmłodszych adeptów byli nauczyciele ZSG  nr 2 Kęty, będący również szkoleniowcami siatkarskiego ośrodka szkolnego, działającego     w ,,dwójce” na poziomie gimnazjum. 

 

Była to pierwsza z planowanych czterech rund rozgrywanych w ciągu całego roku szkolnego. Zawodnicy i szkoły otrzymują punkty za uzyskane miejsca w poszczególnych turniejach, po których nastąpi uroczyste podsumowanie cyklu rozgrywek. Dwie pierwsze rundy to gry singlowe, natomiast dwie kolejne zawodnicy rozegrają w formie gier podwójnych.

W kategorii dziewcząt wystartowało łącznie 28 dziewcząt z czterech szkół. W grupie dziewcząt mecze w pierwszej fazie rozegrano w 6 grupach systemem ,,każdy z każdym”, a następnie pierwsze miejsca z grup zagrały w finale A o miejsca I-VI, a dziewczęta, które uplasowały się w grupie na II miejscu zagrały w finale B o miejsca VII-XII. Do finału A zakwalifikowały się dziewczęta z Witkowic i to one rywalizowały o najlepsze miejsca w turnieju. W kategorii dziewcząt I m zajęła Aleksandra Ptaszek, II miejsce wywalczyła Weronika Gałdyn, a na III miejscu zakończyła rywalizację Wiktoria Gąsiorek, pokonując w walce o najniższy szczebel podium Milenę Jarosz. Wszystkie dziewczynki trenują w  Witkowicach pod okiem trenerki Magdaleny Węglińskiej.

Do rozgrywek chłopców zgłosiło się 18 uczestników. Najpierw chłopcy zagrali w czterech grupach ,,każdy z każdym’. Dwóch najlepszych z każdej grupy zagrało systemem pucharowych w finale A, a chłopcy z kolejnych miejsc rywalizowali w finale B. Do finału A zakwalifikowali się głównie chłopcy z Porąbki i to oni uplasowali się na pierwszych trzech miejscach. W kategorii chłopców najlepszy okazał się  Mateusz Sopiak, który w finale pokonał Dawida Krystę, a III m zajął Maksymilian Ryłko, pokonując Filipa Prochota.

 

Atmosfera rywalizacji była bardzo emocjonująca, dzieci, dla których często był to pierwszy turniej w życiu, przeżywały swoje zwycięstwa i porażki, lecz wszystko odbywało się w duchu sportowej rywalizacji. Kilku zawodników debiutowało już w roku poprzednim , będąc w III klasie i to zwykle oni mając większe doświadczenie wygrywali mecze z debiutującymi czwartoklasistami. Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i najwięcej punktów do klasyfikacji indywidualnej. Organizatorzy turnieju są bardzo zadowoleni z dobrej frekwencji oraz poziomu startujących dzieci. Kolejny turniej rozgrywany w formie gier pojedynczych dla tej grupy wiekowej odbędzie się w styczniu. Zapraszamy chętnych do włączenia się do naszej rywalizacji. 

Copyright 2011 Debiut czwartoklasistów w rozgrywkach Akademii Minisiatkówki w Kętach. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free