Dzień Dziecka z siatkówką w SP 2 Kęty

31 maja w sali SP 2 Kęty odbył się Turniej Par dla uczniów szkoły podstawowej. W godzinach rannych rozgrywki rozpoczęli najmłodsi adepci siatkówki z klas IV-V, a sędziami w turnieju byli ich starsi koledzy i koleżanki, trenujący w UMKS Kęczanin. W tej kategorii wystartowało 5 par dziewcząt i 6 dwójek chłopców. W grupie dziewcząt I m zajęły uczennice klas V :Fabiana Annoni-Julia Hrapkowicz-Emilia Bizoń, II m wywalczyły Judyta Gabryś-Amelia Kijas , a na III m uplasowały się Jowita Czerwińska-Patrycja Prochownik. W kategorii chłopców, po emocjonującym i wyrównanym meczu finałowym, I m zajął Tymon Madej –Antoni Haręża- Szymon Wróblewski, II m przypadło parze Jakub Smolarek-Arkadiusz Tomasik, a na III m uplasował się team Kamil Dubiel-Patryk Dwornik.

Po zakończeniu rozgrywek w kategoriach młodszych rywalizację rozpoczęli uczniowie klas VI i VII. W rozgrywkach tych dodatkowo wystartowali wyróżniający się uczniowie klas młodszych, co sprzyjało wzajemnej integracji i pozwoliło młodszym uczniom na rywalizację z koleżankami i kolegami klas starszych. W tej grupie rywalizowało 5 par dziewcząt i 9 chłopców. W rozgrywkach dziewcząt I m zajęła para Natalia Tuchowska-Julia Szłapa, pokonując w finale starsze koleżanki Patrycję Kordas-Klaudię Klimczyńską, a III m zdobyła Justyna Szczypka w parze z Julią Michałowską. W rywalizacji chłopców I m zajęli Piotr Wykrent-Bartosz Kuźma pokonując w finale duet Wojciech Gardyński-Kacper Mizera, III m zdobyli Kamil Jasiński-Igor Skowron.

 

Rywalizacja we wszystkich grupach była niezwykle zacięta i stała na dobrym poziomie. Uczestnicy turnieju otrzymali słodycze i soczki, a najlepsze trzy pary z każdej grupy wywalczyły pamiątkowe medale sfinansowane z funduszy Rady Rodziców SP 2 Kęty.

Copyright 2011 Dzień Dziecka z siatkówką w SP 2 Kęty. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free