III m drużyny dziewcząt SP 2 Kęty w Oświęcimskiej Lidze Piłki Siatkowej w sezonie 2018/19

 

W tym roku szkolnym w Oświęcimskiej Lidze Siatkówki brało udział 8 drużyn z Porąbki, Brzeszcz, Zatora, Witkowic, Libiąża, Oświęcimia i z Kęt, które grały systemem „każdy z każdym”.

W rundzie zasadniczej nasz zespół rozegrał 7 spotkań w tym 5 zakończył zwycięstwem: z UKS Millenium Porąbka 2 : 0 ( -14, -11 ), z UKS Jedynką Libiąż 2 : 0 ( -12,-16 ), z UKS Setbol B Oświęcim 2 : 0 ( -18, -17 ),  z UKS Zator 2 : 0 ( -12,-12 ) i z UKS Victorią Witkowice 2 : 1 ( -16, 12, -14 ). Dwa spotkania dziewczęta z SP 2 Kęty przegrały w stosunku 0 : 2 z drużynami:  UKS Setbol A ( 11,18 ) i UKS Brzeszcze ( 19,23 ).

 

Po podliczeniu wszystkich wyników okazało się, że nasze dziewczyny zajęły 3 m –ce w lidze i awansowały do rundy finałowej.

Po rundzie eliminacyjnej 4 najlepsze drużyny stworzyły pary półfinałowe wg schematu: 1 – 4, 2 – 3. W meczu o udział w finale spotkaliśmy się z drugim zespołem z Oświęcimia. Niestety to spotkanie przegraliśmy 0 : 2, gdzie decydującym o losach spotkania okazał się pierwszy set, w którym nasz zespół prowadził od pierwszego punktu, jednak to przeciwnik okazał się lepszy w ostatnich fragmentach tego seta. Przegrana w tym meczu przesądziła o możliwości gry tylko o 3 m – ce, a naszym przeciwnikiem w tym meczu została Victoria Witkowice. Tak jak w ligowym spotkaniu, tak i tym razem mecz był niezwykle zacięty, wyrównany i stał na wysokim poziomie. O końcowym wyniku decydował tie-break. Początek „krótkiego seta” był wyrównany, lecz  od stanu 5 : 5 nasz zespól uzyskał wysoką przewagę, której nie oddał do końca i zajął ostatecznie trzecie miejsce w Oświęcimskiej Lidze Siatkówki. Warto dodać, że dziewczęta i trener poświęciły 9 czwartkowych wieczorów, by uczestniczyć w tej lidze.

    W składzie drużyny z Kęt grały głównie dziewczęta z 3 klasy sportowej gimnazjum z SP 2 Kęty: Olga Ziarno, Nikola Gurbiel, Wiktoria Skrzypek, Nina Ziarno, Brygida Szwajca i Ani Gharibyan. Zespół uzupełniały koleżanki z innych szkół, trenujące w klubie UMKS „Kęczanin”: Joanna Iwaszko, Julia Ogórek, Amelia Gregorczyk i Oliwia Witkowska.

 

 

Copyright 2011 III m drużyny dziewcząt SP 2 Kęty w Oświęcimskiej Lidze Piłki Siatkowej w sezonie 2018/19. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free