ZAKOŃCZENIE ROZGRYWEK AKADEMII SIATKÓWKI W KĘTACH DLA CZWARTOKLASISTÓW

W dniu 3 kwietnia 2019 r. w sali gimnastycznej SP nr 2 w Kętach odbyła się IV runda rozgrywek mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięli udział uczniowie klas IV szkół podstawowych z Porąbki, SP nr 1, 2 i 3 w Kętach, z Nowej Wsi i Witkowic. Organizatorem imprezy był Siatkarski Ośrodek Szkolny przy SP2 w Kętach. Ogółem w zawodach wystartowało 18 zespołów dziewcząt i 10 drużyn chłopców, które rywalizowały w dwójkach.

Mecze w pierwszej fazie  rozegrano w 4 grupach systemem ,,każdy z każdym” do 15 pkt. Po wyjściu z grupy 8 par dziewcząt, które zajęły miejsca I-II w grupach rywalizowały w dalszym etapie zawodów o miejsca I-VIII. Kategoria chłopców rozegrana została w 2 grupach, z których 4 najlepsze dwójki zagrały o miejsca I-IV.         

W kategorii dziewcząt I m zajął zespół w składzie Kamila Klęczar-Barbara Dąbrowska  z Victorii Witkowice pokonując drużynę UMKS Kęczanin: Zuzanna Handy-Anna Kizner. III miejsce w tej grupie wywalczył team z SP 3 Kęty: Zuzanna Podorska-Julia Kubik, pokonując drugi zespół UMKS Kęczanin: Aleksandra Ilczak-Pola Handzlik.                                                 

W grupie chłopców zawody zdominowały zespoły z Kęt. Zwyciężył zespół Tymon Madej-Antoni Haręża z SP 2 Kęty,  II m zajęła para Oliwier Szlagor- Paweł Drabek z SP 1 Kęty, a na III m uplasowali się Artur Wierzbicki- Karol Marek-Grzegorz Sala pokonując w grze o brązowy medal kolegów z 4 klasy sportowej SP 2 Kęty Sebastiana Koj-Kacpra Adamus. Warto dodać, że team T. Madej –A. Haręża na I eliminacjach Kinder+Sport w tym roku zdobyli III miejsce.

Uczestnicy turnieju w kategorii dziewcząt i chłopców za miejsca I-III otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez Gminę Kęty.

Klasyfikacja indywidualna po IV rundach rozgrywek Akademii Siatkówki w Kętach za rok szkolny 2018/19:

                DZIEWCZĘTA:

 Im      Zuzanna Handy  (SP 1 Kęty) – 57 pkt                                                         

 II m     Kamila Klęczar  (Victoria Witkowice) –  51 pkt                                           

III m    Barbara Dąbrowska (Victoria Witkowice) – 47 pkt

IV m    Anna Kizner (UMKS Kęczanin) – 39 pkt   

V m     Aleksandra Ilczak (UMKS Kęczanin) -34 pkt                                                    

             CHŁOPCY :

I m      Antoni Haręża (SP 2 Kęty) – 49 pkt

II m     Jakub Smolarek (SP 2 Kęty) –45 pkt

III m    Tymon Madej (SP 2 Kęty) – 37 pkt

IV m    Artur Wierzbicki (SP 2 Kęty) – 20,5 pkt

V m     Sebastian Koj (SP 2 Kęty) – 20 pkt

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w rywalizacji w kolejnym roku szkolnym.

Copyright 2011 ZAKOŃCZENIE ROZGRYWEK AKADEMII SIATKÓWKI W KĘTACH DLA CZWARTOKLASISTÓW . Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free