Trzecia runda Kęckiej Akademii Siatkówki dla klas V-VI

20 lutego 2019 r. w nowej hali przy SP nr 3 Kęty odbyła się przedostatnia runda rozgrywek mini siatkówki klas V-VI dziewcząt i chłopców. W turnieju trójek udział wzięły reprezentacje szkół z Bulowic, Nowej Wsi, SP nr 2 i SP nr 3 Kęty oraz zespoły klubowe ,,Victoria” Witkowice, ,,Millenium” Porąbka oraz UMKS ,,Kęczanin” Kęty. W zawodach wystartowało ogółem 18 drużyn dziewcząt i 9 zespołów chłopców, łącznie 85 dzieci. Po raz kolejny Pani Anna Sordyl podjęła się współorganizacji turnieju, zapewniła obsadę sędziowską złożoną z uczniów SP nr 3 Kęty, a biuro zawodów poprowadził nauczyciel SP 2 Kety, Pan Jacek Drozdowski.

Dziewczęta podzielono na 4 grupy, gdzie grały systemem ,,każdy z każdym” do 15 pkt. Po eliminacjach dwa najlepsze zespoły z każdej grupy (łącznie 8 zespołów) zagrało systemem grupowo-pucharowym. Pojedynki w kolejnej rundzie były bardzo wyrównane. Zwycięstwo w kategorii dziewcząt odniósł I zespół z Witkowic pokonując w walce o złoto swoje klubowe koleżanki z ,,Victorii” Witkowice, III m wywalczył I zespół z Nowej Wsi, a tuż za podium uplasował się zespól SP nr 1 Kęty.

 

W kategorii chłopców wystartowało 9 drużyn, które zagrały w dwóch grupach systemem ,,każdy z każdym”, a do najlepszej czwórki awansowały po dwa najlepsze zespoły w grupach. W grupie chłopców zwyciężył  II zespół z Porąbki, który w finale pokonał drużynę UMKS Kęczanin, III m zajął I zespół z Millenium, a IV m zajął zespól SP nr 2 Kęty.  

Pozostała do rozegrania tylko ostatnia, finałowa runda, na której odbędzie się uroczyste podsumowanie całorocznych zmagań, na którym nagrodzone zostaną najlepsze szkoły w klasyfikacji w całorocznej rywalizacji.

 

KLASYFIKACJA NAJLEPSZYCH ZESPOŁÓW KLAS V-VI PO TRZECH RUNDACH:

DZIEWCZĘTA :

I m – Nowa Wieś I                 – 40 pkt

II m – Witkowice I                  – 32 pkt

III m – Witkowice II                – 25 pkt

IV m – SP 1 Kęty                     – 21 pkt

CHŁOPCY :

            I m –  Millenium Porąbka II    – 42 pkt       

            II m – Millenium Porąbka I    – 37 pkt             

           III m –  SP 2 Kęty I                   24 pkt

           IV m – SP 3 I                            – 23,5 pkt

Copyright 2011 Trzecia runda Kęckiej Akademii Siatkówki dla klas V-VI. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free