III runda Kęckiej Akademii Siatkówki dla klas V-VI

1 i 2 lutego 2018r. w sali SP nr 2 Kęty odbyła się przedostatnia runda rozgrywek mini siatkówki klas V-VI dziewcząt i chłopców. W turnieju trójek udział wzięły reprezentacje szkół z Bulowic, Nowej Wsi, SP nr 2 i SP nr 3 Kęty oraz zespoły klubowe ,,Victoria” Witkowice, ,,Millenium” Porąbka oraz UMKS ,,Kęczanin” Kęty. W zawodach wystartowało ogółem 14 drużyn dziewcząt i 6 chłopców.

Dziewczęta podzielono na 4 grupy, gdzie grały systemem ,,każdy z każdym” do 15 pkt. Po eliminacjach dwa najlepsze zespoły z każdej grupy (łącznie 8 zespołów) zagrało systemem grupowo-pucharowym. Pojedynki w kolejnej rundzie były bardzo wyrównane. Zwycięstwo w kategorii dziewcząt odniósł I zespół SP Nowa Wieś w składzie : Nikola Jurecka, Julia Maciaszczyk, Martyna Szumowska pokonując w walce o złoto zespół UMKS ,,Kęczanin” I w składzie: Aniela Gałuszka, Martyna Marchewka, Małgorzata Lubecka. III m wywalczył zespół ,,Milenium Porąbka w składzie: Justyna Sopiak, Emilia Zielińska, Angelika Pasymowska, a tuż za podium uplasował się IV zespól z Witkowic.

W kategorii chłopców wystartowało 6 drużyn, które zagrały systemem ,,każdy z każdym” do 21 pkt. W grupie chłopców zwyciężył zespół Millenium Porąbka I w składzie: Kamil Bąk, Konrad Budny, Maksymilian Spiesz, na II m uplasowała się drużyna Millenium Porąbka III: Mateusz Sopiak, Dawid Krysta, Maciej Pszczółka, a III m wywalczyli chłopcy z SP 2 Kęty (Piotr Wykrent, Michał Drozdowski, Bartosz Kuźma). Na IV m sklasyfikowany został I zespół SP 3 Kęty.

Pozostała do rozegrania tylko ostatnia, finałowa runda, na której odbędzie się uroczyste podsumowanie całorocznych zmagań. Nagrodzone zostaną najlepsze zespoły oraz szkoły, które w klasyfikacji łącznej zdobędą najwięcej punktów. 

KLASYFIKACJA NAJLEPSZYCH ZESPOŁÓW KLAS V-VI PO TRZECH RUNDACH:

DZIEWCZĘTA :

I m – Millenium Porąbka I      – 36 pkt

II m – SP Nowa Wieś I            – 31 pkt

III m – Millenium Porąbka II   – 30 pkt

IV m – UMKS Kęczanin I         – 27 pkt

CHŁOPCY :

            I m –  Millenium Porąbka I      – 45 pkt       

            II m – Millenium Porąbka III    – 34 pkt             

           III m –  SP 2 Kęty I                  –  30 pkt

           IV m – Millenium Porąbka II   – 21 pkt

CZWARTOKLASIŚCI NA PÓŁMETKU ROZGRYWEK AKADEMII MINISIATKÓWKI W KĘTACH

W dniach 11 i 12 stycznia w sali gimnastycznej SP 2 w Kętach odbył się drugi turniej  mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców klas czwartych. W zawodach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z Nowej Wsi, Porąbki, Witkowic, Bulowic, SP1, 2 i 3 Kęty. Organizatorem imprezy był Siatkarski Ośrodek Szkolny przy ZSG 2 Kęty. Frekwencja na zawodach była wyższa w stosunku do rundy inauguracyjnej.

Czytaj więcej: CZWARTOKLASIŚCI NA PÓŁMETKU ROZGRYWEK AKADEMII MINISIATKÓWKI W KĘTACH

Świąteczny Turniej Trójek Kęckiej Akademii Siatkówki

W dniu 08. 12. 2017 r. w hali OSiR Kęty odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt  i chłopców klas V-VI szkół podstawowych, w którym wystartowali uczniowie szkół Gminy Kęty oraz z okolicznych szkół województwa śląskiego. Do zawodów zgłosiły się zespoły SP nr  1, 2    i 3 Kęty, Bulowice, Witkowice, Nowa Wieś oraz Porąbka, SP nr 1 Kozy i Hecznarowice Turniej był zarazem drugą rundą rozgrywek Akademii Siatkówki, gdzie punkty zdobywały zespoły uczestniczące w całorocznych rozgrywkach. Turniej otwarł koordynator S.O.S. ZSG 2 Kęty Andrzej Dudek. Na otwarciu zawodników powitał też Ambasador Akademii ,,Soła” Kęty Mateusz Błasiak.

Czytaj więcej: Świąteczny Turniej Trójek Kęckiej Akademii Siatkówki

Zgrupowanie SOS Kęty w Międzybrodziu

W dniach 20.11 - 24.11.2017 r. w Międzybrodziu Bialskim odbyło się  zgrupowanie piłki siatkowej ,    w którym uczestniczyło 21 uczennic i uczniów z II - III  klasy sportowej SOS funkcjonujących  w kęckiej ,,dwójce”. Gmina Kęty, która wraz z PZPS współdziała w prawidłowym funkcjonowaniu S.O.S. w Kętach,  cyklicznie wspiera projekt,  finansując  m.in. zgrupowania siatkarskie dla klas sportowych.W obozie uczestniczyli wyróżniający się  uczniowie z projektu SOS, dla których był to obóz o charakterze szkoleniowo -integracyjnym. Młodzież została zakwaterowana w ośrodku Silesia, a szkolenie młodzieży prowadzili Anna Pustelnik, Jacek Drozdowski oraz Andrzej Dudek, będący również głównym organizatorem i kierownikiem obozu.

Uczestnicy obozu mieli codziennie 3 treningi. Wszystkie zajęcia odbywały się w sali gimnastycznej umiejscowionej w ośrodku. Ostatni, wieczorny trening  stanowiły zwykle małe gry. Prowadzono też zindywidualizowane zajęcia dla zawodników na pozycjach oraz dla uczniów mających braki techniczne. Celem obozu oprócz poprawy indywidualnej techniki poszczególnych zawodników jest wstępne przygotowanie zespołów szkolnych dziewcząt i chłopców do rywalizacji w szkolnych rozgrywkach piłki siatkowej.

Czytaj więcej: Zgrupowanie SOS Kęty w Międzybrodziu

RUSZYŁY ROZGRYWKI AKADEMII MINISIATKÓWKI ,,SOŁA” KĘTY DLA CZWARTOKLASISTÓW

W dniach 16 i 17 listopada w sali gimnastycznej SP 2 w Kętach odbyły się turnieje mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców, w których wystartowało łącznie 56 dzieci. Tym razem w zawodach wzięli udział najmłodsi adepci siatkarskiej sztuki, uczniowie klas IV szkół podstawowych z Nowej Wsi, Porąbki, Bulowic, Witkowic, SP 1 i SP 2 Kęty. Organizatorem imprezy dla najmłodszych adeptów byli nauczyciele Szkoły Podstawowej  nr 2 Kęty, będący również szkoleniowcami siatkarskiego ośrodka szkolnego, działającego w ,,dwójce” – Anna Pustelnik, Jacek Drozdowski i Andrzej Dudek. 

 

Czytaj więcej: RUSZYŁY ROZGRYWKI AKADEMII MINISIATKÓWKI ,,SOŁA” KĘTY DLA CZWARTOKLASISTÓW

Copyright 2011 Siatkarski Ośrodek Szkolny. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free