Turniej finałowy Akademii Siatkówki

W dniu 11.04.2017r. w hali OSiR Kęty odbył się coroczny Otwarty Turniej Trójek dziewcząt i chłopców klas V-VI szkół podstawowych, w którym wystartowali uczniowie szkół Gminy Kęty: ZSG nr 1 i 2 Kęty, ZSP Bulowice, ZSP Witkowice, ZSG Nowa Wieś oraz szkoły z województwa śląskiego: SP Porąbka i SP nr 1 Kozy. Turniej był zarazem czwartą, ostatnią rundą rozgrywek Akademii Siatkówki, gdzie punkty zdobywały zespoły uczestniczące w całorocznych rozgrywkach. Turniej otwarł koordynator S.O.S. ZSG 2 Kęty Andrzej Dudek. Na turniej przybył też Ambasador Kęckiej Akademii S.O.S., wychowanek kęckiej ,,dwójki” i obecnie zawodnik KPS Siedlce - Mateusz Błasiak, który pozytywnie motywował uczestników turnieju do gry w siatkówkę i do systematycznej pracy treningowej.

Czytaj więcej: Turniej finałowy Akademii Siatkówki

ROZGRYWKI AKADEMII SIATKÓWKI DLA CZWARTOKLASISTÓW ROZSTRZYGNIĘTE

W dniu 23 marca 2017r. w sali gimnastycznej ZSG 2 w Kętach odbyła się IV runda rozgrywek mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięli udział uczniowie klas IV szkół podstawowych z Porąbki, Nowej Wsi,  Kęt  i Witkowic. Organizatorem imprezy był Siatkarski Ośrodek Szkolny przy ZSG 2 Kęty. Ogółem w zawodach wystartowało 14 zespołów dziewcząt i 5 drużyn chłopców, które rywalizowały w dwójkach.

Czytaj więcej: ROZGRYWKI AKADEMII SIATKÓWKI DLA CZWARTOKLASISTÓW ROZSTRZYGNIĘTE

Gminna Gimnazjada w piłce siatkowej chłopców 2.03.2017r.

Zawody odbyły się 2 marca w kęckiej hali OSiR. W zawodach startowało 7 szkól z naszej gminy : ZSG 1 i 2 Kęty, ZSP 3 Kęty, ZSP Bulowice oraz Witkowice, ZSG Nowa Wieś i PZ nr 11. Zespoły podzielono na dwie grupy w których grano systemem „każdy z każdym”. Dwa zespoły rozstawiono ZSG1 i 2 Kęty. I te dwa zespoły wygrały swoje grupy bez straty seta awansując do finału zawodów.

Grupa I: ZSG 2 Kęty, PZ nr 11, ZSG Nowa Wieś i ZSP Witkowice,

Grupa II: ZSG 1 Kęty, ZSP Bulowice i ZSP 3 Kęty.

Czytaj więcej: Gminna Gimnazjada w piłce siatkowej chłopców 2.03.2017r.

9 marca 2017r. III runda Kęckiej Akademii Siatkówki klas IV

9 marca 2017r. w sali ZSG 2 Kęty odbyła się kolejna runda rozgrywek mini siatkówki klas IV dziewcząt i chłopców. W tej rundzie zawodnicy zagrali po raz pierwszy w zespołach dwuosobowych. W turnieju udział wzięły reprezentacje wszystkich szkół akademii: ZSG nr 1 i 2 w Kętach oraz zespoły z Bulowic, ZSG Nowej Wsi i Porąbki. W zawodach wystartowało ogółem 17 drużyn dziewcząt i 9 zespołów chłopców.

Dziewczęta podzielono na 4 grupy, gdzie grały systemem ,,każdy z każdym” do 15 pkt.  Pojedynki w grupach były niezwykle wyrównane i często zaledwie jeden mały punkt decydował o końcowym miejscu. Do ścisłego finału awansowały 4 zespoły, które rywalizowały pomiędzy sobą o miejsca I-IV. Zwycięstwo w kategorii dziewcząt odniósł zespól z Witkowic w składzie Wiktoria Gąsiorek – Weronika Gołdyn pokonując w walce o złoto swoje klubowe koleżanki Aleksandrę Ptaszek – Milenę Jarosz oraz  I zespół z Porąbki (Julia Gibas – Kinga Chwierut).

Czytaj więcej: 9 marca 2017r. III runda Kęckiej Akademii Siatkówki klas IV

III runda Kęckiej Akademii Siatkówki 2017

16 lutego 2017 r. w sali ZSG 2 Kęty odbyła się przedostatnia runda rozgrywek mini siatkówki klas V-VI dziewcząt i chłopców. W turnieju trójek udział wzięły reprezentacje ZSG nr 1 i 2 w Kętach oraz zespoły z Witkowic, Bulowic, Nowej Wsi i Porąbki. W zawodach wystartowało ogółem 12 drużyn dziewcząt i 7 chłopców, łącznie 59 uczestników.

Czytaj więcej: III runda Kęckiej Akademii Siatkówki 2017

Copyright 2011 Siatkarski Ośrodek Szkolny. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free