Dzień Dziecka z siatkówką w SP 2 Kęty

31 maja w sali SP 2 Kęty odbył się Turniej Par dla uczniów szkoły podstawowej. W godzinach rannych rozgrywki rozpoczęli najmłodsi adepci siatkówki z klas IV-V, a sędziami w turnieju byli ich starsi koledzy i koleżanki, trenujący w UMKS Kęczanin. W tej kategorii wystartowało 5 par dziewcząt i 6 dwójek chłopców. W grupie dziewcząt I m zajęły uczennice klas V :Fabiana Annoni-Julia Hrapkowicz-Emilia Bizoń, II m wywalczyły Judyta Gabryś-Amelia Kijas , a na III m uplasowały się Jowita Czerwińska-Patrycja Prochownik. W kategorii chłopców, po emocjonującym i wyrównanym meczu finałowym, I m zajął Tymon Madej –Antoni Haręża- Szymon Wróblewski, II m przypadło parze Jakub Smolarek-Arkadiusz Tomasik, a na III m uplasował się team Kamil Dubiel-Patryk Dwornik.

Po zakończeniu rozgrywek w kategoriach młodszych rywalizację rozpoczęli uczniowie klas VI i VII. W rozgrywkach tych dodatkowo wystartowali wyróżniający się uczniowie klas młodszych, co sprzyjało wzajemnej integracji i pozwoliło młodszym uczniom na rywalizację z koleżankami i kolegami klas starszych. W tej grupie rywalizowało 5 par dziewcząt i 9 chłopców. W rozgrywkach dziewcząt I m zajęła para Natalia Tuchowska-Julia Szłapa, pokonując w finale starsze koleżanki Patrycję Kordas-Klaudię Klimczyńską, a III m zdobyła Justyna Szczypka w parze z Julią Michałowską. W rywalizacji chłopców I m zajęli Piotr Wykrent-Bartosz Kuźma pokonując w finale duet Wojciech Gardyński-Kacper Mizera, III m zdobyli Kamil Jasiński-Igor Skowron.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka z siatkówką w SP 2 Kęty

Turniej finałowy Akademii Siatkówki ,,Soła” Kęty

W dniu 10.05.2019r. w hali OSiR Kęty odbył się Turniej Trójek dziewcząt i chłopców klas V-VI szkół podstawowych, w którym wystartowali uczniowie Szkół Podstawowych nr 1,2 i 3 Kęty oraz reprezentacje Bulowic, Witkowic, Nowej Wsi i Porąbki. Turniej był zarazem czwartą, ostatnią rundą rozgrywek Akademii Siatkówki, gdzie punkty zdobywały zespoły uczestniczące w całorocznych rozgrywkach. Turniej otwarł koordynator S.O.S. ZSG 2 Kęty Andrzej Dudek.     

W zawodach wzięło udział 16 zespołów dziewcząt i 10 „trójek” chłopców z 7 szkół, łącznie 80 dzieci. Najpierw rozegrano rundę eliminacyjną. Drużyny dziewcząt i chłopców podzielono na grupy 4-5 zespołowe, gdzie grano  systemem „każdy z każdym”. Do kolejnej rundy awansowały dwie najlepsze drużyny z grup eliminacyjnych, gdzie mecze  rozgrywano systemem grupowo-pucharowym.

Czytaj więcej: Turniej finałowy Akademii Siatkówki ,,Soła” Kęty

III m drużyny dziewcząt SP 2 Kęty w Oświęcimskiej Lidze Piłki Siatkowej w sezonie 2018/19

 

W tym roku szkolnym w Oświęcimskiej Lidze Siatkówki brało udział 8 drużyn z Porąbki, Brzeszcz, Zatora, Witkowic, Libiąża, Oświęcimia i z Kęt, które grały systemem „każdy z każdym”.

W rundzie zasadniczej nasz zespół rozegrał 7 spotkań w tym 5 zakończył zwycięstwem: z UKS Millenium Porąbka 2 : 0 ( -14, -11 ), z UKS Jedynką Libiąż 2 : 0 ( -12,-16 ), z UKS Setbol B Oświęcim 2 : 0 ( -18, -17 ),  z UKS Zator 2 : 0 ( -12,-12 ) i z UKS Victorią Witkowice 2 : 1 ( -16, 12, -14 ). Dwa spotkania dziewczęta z SP 2 Kęty przegrały w stosunku 0 : 2 z drużynami:  UKS Setbol A ( 11,18 ) i UKS Brzeszcze ( 19,23 ).

Czytaj więcej: III m drużyny dziewcząt SP 2 Kęty w Oświęcimskiej Lidze Piłki Siatkowej w sezonie 2018/19

ZAKOŃCZENIE ROZGRYWEK AKADEMII SIATKÓWKI W KĘTACH DLA CZWARTOKLASISTÓW

W dniu 3 kwietnia 2019 r. w sali gimnastycznej SP nr 2 w Kętach odbyła się IV runda rozgrywek mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięli udział uczniowie klas IV szkół podstawowych z Porąbki, SP nr 1, 2 i 3 w Kętach, z Nowej Wsi i Witkowic. Organizatorem imprezy był Siatkarski Ośrodek Szkolny przy SP2 w Kętach. Ogółem w zawodach wystartowało 18 zespołów dziewcząt i 10 drużyn chłopców, które rywalizowały w dwójkach.

Mecze w pierwszej fazie  rozegrano w 4 grupach systemem ,,każdy z każdym” do 15 pkt. Po wyjściu z grupy 8 par dziewcząt, które zajęły miejsca I-II w grupach rywalizowały w dalszym etapie zawodów o miejsca I-VIII. Kategoria chłopców rozegrana została w 2 grupach, z których 4 najlepsze dwójki zagrały o miejsca I-IV.         

W kategorii dziewcząt I m zajął zespół w składzie Kamila Klęczar-Barbara Dąbrowska  z Victorii Witkowice pokonując drużynę UMKS Kęczanin: Zuzanna Handy-Anna Kizner. III miejsce w tej grupie wywalczył team z SP 3 Kęty: Zuzanna Podorska-Julia Kubik, pokonując drugi zespół UMKS Kęczanin: Aleksandra Ilczak-Pola Handzlik.                                                 

Czytaj więcej: ZAKOŃCZENIE ROZGRYWEK AKADEMII SIATKÓWKI W KĘTACH DLA CZWARTOKLASISTÓW

Dwójka Kęty Wicemistrzem w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej

        27 marca w hali SP 3 w Andrychowie odbyły się Igrzyska Młodzieży w Piłce Siatkowej chłopców szczebla rejonowego. Do rywalizacji przystąpiły drużyny z 4 rejonów, które zwycięstwem w rozgrywkach na niższych etapach rywalizacji zapewniły sobie awans do tego turnieju: SP 2 Kęty, ZS 3 Kwaczała, SP Olkusz i SP 3 Andrychów. W meczu o wejście do finału Kęty spotkały się z Olkuszem, gdzie wynikiem 2:0 zapewniły sobie miejsce w meczu o I miejsce. W finale Kęty uległy zespołowi z Andrychowa 0:2 (10:25, 16:25).

KLASYFIKACJA KOŃCOWA :

Im    – SP 3 Andrychów

II m  – SP 2 Kęty

III m – SP Olkusz

IV m – ZS 3 Kwaczała

SKŁAD DRUŻYNY SP 2 KĘTY:

Antoni Szczepańczyk, Patryk Białek, Gabriel i Jakub Wróbel, Radosław Pojda, Konrad Matyszkowicz, Marcin Maciaszek, Piotr Wykrent.            

 Opiekun : Andrzej Dudek

 

Copyright 2011 Siatkarski Ośrodek Szkolny. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free