Finał w Proszowicach

Reprezentant Kęczanina zagra w Ogólnopolskim Turnieju Kinder Sport

24.05.2015r. w Proszowicach rozegrano wojewódzki finał "trójek" Kinder Sport, do którego w drodze eliminacji awansował UMKS ,,Kęczanin” w kategorii chłopców klas V.  W zawodach wzięły udział  2 zespoły reprezentujące kęcki klub. Dla chłopców, którzy na co dzień nie trenują siatkówki sukcesem był już awans do tej rundy rozgrywek. W drużynie "Dunajec" Nowy Sącz zagrał Mikołaj Haręża, uczeń V klasy sportowej ZSG 2 Kęty i zawodnik "Kęczanina". Mikołaj ze swoją drużyną wygrał te zawody i zagra w turnieju ogólnopolskim, walcząc o najwyższe miejsca w Polsce. I drużyna "Kęczanina" w składzie Patryk Białek, Hubert Koniorczyk, Patryk Neczek zajęła w finale województwa małopolskiego 12 m-ce. Drugi zespół w składzie Jan Skudlarski, Dominik Nycz i Jakub Jasiński uplasował się na 18 miejscu. Opiekunem drużyn z Kęt w tym turnieju był Andrzej Dudek.

 

 

Siatkówka

SIATKÓWKA W ZSG 2

             Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach to szkoła o bogatych tradycjach sportowych. Jeszcze przed reformą szkolnictwa, uczniowie tej szkoły zdobywali medale nie tylko w imprezach rejonowych i wojewódzkich , ale także startowali w imprezach szczebla centralnego. 

            W związku z dużym zainteresowaniem w środowisku piłką siatkową, w 1997r. powstał w szkole Uczniowski Klub Sportowy ,,Soła” Kęty, którego celem była popularyzacja siatkówki wśród dzieci i młodzieży Gminy Kęty. Dzięki ogromowi pracy nauczycieli-trenerów, zaangażowanych w szkolenie młodzieży, ,,dwójka” zaczęła zdobywać coraz lepsze wyniki w rozgrywkach SZS w piłce siatkowej. Drużyna chłopców czterokrotnie awansowała do rozgrywek wojewódzkich, uwieńczeniem czego było zdobycie III m w Małopolskiej Gimnazjadzie w roku szkolnym 2003/2004. Następnie ze względów organizacyjnych nastapiło przyłączenie przyszkonego klubu UKS ,,Soła” do UMKS ,,Kęczanin”. Kolejnym krokiem było utworzenie klas sportowych o profilu piłki siatkowej, do których uczęszczała głównie młodzież zrzeszona w kęckim klubie. Dobra wspólpraca z klubem, gdzie  większość zawodników stanowili uczniowie kęckiej ,,dwójki” zaowocowała wkrótce osiągnięciem jeszcze bardziej znaczących sukcesów. Drużyna chłopców dwukrotnie awansowała do zawodów centralnych , gdzie w 2006r. w Radomiuw Ogólnopolskiej Gimnazjadzie w Piłce Siatkowej Kęty zdobyły II m i tytuł Wicemistrza Polski.

 

Czytaj więcej: Siatkówka

Lekkoatletyka

 LEKKA ATLETYKA W GIMNAZJUM NR 2 W KĘTACH

Najważniejsze osiągnięcia 

Rok szkolny 2000/2001 

SZCZEBEL OGÓLNOPOLSKI 

Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny "Krak - 2001" 

Arkadiusz Bogunia (r.86) - ZŁOTY MEDAL - 400m - 55.23

Kamil Zygmunt (r.86) - SREBRNY MEDAL - skok wzwyż - 177

SZCZEBEL WOJEWÓDZKI  

 Małopolska Indywidualna Gimnazjada Lekkoatletyczna 

Kraków, czerwiec 2001 r .

 

 

  ZŁOTE MEDALE

 

 

 

 Kamil Zygmunt r.86 (skok wzwyż) - 185

    Arkadiusz Bogunia r.86 (100m) - 11.81

Arkadiusz Bogunia r.86 (300m) - 37.58

Marta Matuszkiewicz r.86 (100m) - 13.47   

         SREBRNE MEDALE 

 

Tomasz Szyszka r.86 (skok wzwyż) - 170

Zygmunt K - Bogunia A r.86-86 (4x100m) - 47.09 

 

  

    BRĄZOWE MEDALE

 

 Marta Zbylut r.87 (skok w dal) - 4.67

Łukasz Adamus r.86 (skok w dal) - 5.84 

 

Czytaj więcej: Lekkoatletyka

Copyright 2011 Sportowe. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free