XVI Ogólnopolski Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA 2012

 Miron Dunikowski laureatem prestiżowego XVI Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA 2012

Jury Przeglądu w składzie: Tomasz Jastrun, Jan Picheta, Juliusz Wątroba oraz Irena Edelman po zapoznaniu się z 1149 tekstami uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich postanowiło wyróżnić drukiem w antologii teksty stu laureatów. Wśród nich znalazło się opowiadanie Mirona Dunikowskiego, ucznia klasy II c (podopiecznego Doroty Cisińskiej) o tajemniczym tytule „Zero + 13 x stłuczony wazon”. Dodajmy, że jest to jedyny gimnazjalista-laureat z regionu oświęcimskiego. Przypomnijmy także, że Miron to wszechstronnie uzdolniony młody człowiek, którego znaliśmy głownie z talentów plastycznych. W ubiegłym roku szkolnym zdobył wiele nagród w konkursach artystycznych, między innymi na komiks.

Tegoroczną finałową galę „Lipy”, która będzie miała miejsce pod koniec października, uświetni koncert Czesława Mozila. Odbędą się warsztaty literackie prowadzone przez jurorów, a dla każdego laureata przewidziane są nagrody książkowe i katalog z nagrodzonymi utworami. 

Serdecznie gratulujemy!

Galeria z wręczenia nagród wkrótce. Nagrodzony tekst Mirona w szkolnej bibliotece.

Copyright 2011 XVI Ogólnopolski Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA 2012. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free