DZIEŃ MATKI 2018

26 maja jest jednym z najpiękniejszych dni w całym roku. Dzień Matki bierze swój początek jeszcze z czasów starożytnych, kiedy to szczególną czcią obdarzano Matki jako strażniczki ogniska domowego.

Rozwój i popularność Święta Matki nastąpił w XVII wieku w Anglii, w której zaczęto wtedy składać życzenia i obdarowywać je prezentami, wyrażając przez to swoje oddanie, szacunek i miłość.

Z tej okazji dnia 25 maja 2018 r. w kościele parafialnym Najświętszego Serca Pana Jezusa (w miejscu, w którym największą miłością i opieką otacza nas Najświętsza Matka Boska), uczniowie klasy 2a oraz chór szkolny SP nr 2 zaprezentowali piękny program artystyczny przygotowany przez panie Jadwigę Majdę i Lucynę Kadłubicką. Swoją miłość do mam uczniowie ubrali w słowa i muzykę. Jeden z tekstów brzmiał: „Matko jesteś jak źródło tryskające miłością. Jesteś jak promyk nadziei niekończącego się dobra. Jesteś jak słonko na niebie grzejące w każdej potrzebie.”

Na twarzach mam widzieliśmy wzruszenie, łzy i uśmiech.

Copyright 2011 DZIEŃ MATKI 2018. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free