Dzień dziecka z Domem Kultury w Kętach

Gotowi na oceaniczną podróż w otchłań pełną zabawy? Zapraszamy na Dzień EKO – Dziecka z Domem Kultury w Kętach już 1 czerwca 2019 od 15:30!
Imprezę plenerową poprzedzi Rodzinny Rajd Rowerowy. Na uczestników czekają: przygoda, piękne widoki, rodzinna sobota w sportowym EKO-klimacie, a także coś pysznego na mecie! Trasa to prawie 22 km na terenach Gminy Kęty. Jak co roku przewidujemy nagrody dla Najmłodszego i Najstarszego Uczestnika Rajdu, a także dla Najliczniejszej Rodziny.  Rodzinny Rajd Rowerowy zorganizowany jest pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty.
Zapisy tylko do 23 maja 2019. Ilość miejsc ograniczona.
Na młodych odkrywców podczas imprezy plenerowej czekają atrakcje: dmuchańce i liczne animacje, pokaz tańca HULA, program artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży z sekcji działających przy Domu Kultury w Kętach, warsztaty artystyczne i naukowe, quizy i konkursy z nagrodami, ·rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Co skrywa ocean?" - nasza galeria na I piętrze zamieni się w oceaniczną otchłań pełną EKO - skarbów, smaki, które kochają przedszkolaki, bo cóż jest lepszego niż lemoniada albo pyszny sok w letni dzień, swoją pracę pokażą nam również pasjonaci z Koła Pszczelarzy w Kętach.
AHOJ PRZYGODO!

SPONSOREM GŁÓWNYM WYDARZENIA JEST OPERATOR GAZOCIĄGÓW PRZESYŁOWYCH GAZ-SYSTEM S.A.

DZIEŃ MATKI 2018

26 maja jest jednym z najpiękniejszych dni w całym roku. Dzień Matki bierze swój początek jeszcze z czasów starożytnych, kiedy to szczególną czcią obdarzano Matki jako strażniczki ogniska domowego.

Rozwój i popularność Święta Matki nastąpił w XVII wieku w Anglii, w której zaczęto wtedy składać życzenia i obdarowywać je prezentami, wyrażając przez to swoje oddanie, szacunek i miłość.

Czytaj więcej: DZIEŃ MATKI 2018

Zielona szkoła - Międzyzdroje 2015

23 maja 2015 uczniowie klas Va , Vd oraz IVa wyjechali na zieloną szkołę do Międzyzdrojów zorganizowaną przez p. Beatę Mertę oraz p. Katarzynę Wadoń-Kasprzak. Opiekunką była również p. Barbara Arkuszewska. Dla klas piątych był to już kolejny taki wyjazd, gdyż w czerwcu 2014 roku odwiedzili już Kąty Rybackie, położone na terenie Mierzei Wiślanej. A oto garść wspomnień z tegorocznego pobytu.

Czytaj więcej: Zielona szkoła - Międzyzdroje 2015

Rodzice z "dwójki" pomagają szkole

14 czerwca przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 2 w Kętach odbył się Festyn Rodzinny, podczas którego  Komitet „Rodzice dzieciom” przeprowadził, na podstawie wydanego przez Burmistrza Gminy Kęty pozwolenia, zbiórkę publiczną w formie sprzedaży cegiełek.

Czytaj więcej: Rodzice z "dwójki" pomagają szkole

Wodne warsztaty w "Dwójce"

11 grudnia w ZSG nr 2 w Kętach odbyły się warsztaty ekologiczne dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zatytułowane: "Woda - nie marnuję”.

Cykl zajęć dla klas: 4a i 5b Szkoły Podstawowej oraz klas: 1b, 1c, 2c i 3b Gimnazjum poprowadzili przedstawiciele fundacji ekologicznej „ARKA” z Bielska-Białej zaproszeni przez nauczyciela biologii Monikę Kojder.

We wstępnej fazie zajęć uczniowie Zespołu podnosili swoją świadomość z zakresu ochrony i racjonalnego gospodarowania zasobami wodnymi. Po teorii przyszedł czas na praktykę. Przy pomocy walizek „Eko – badacza” młodzież samodzielnie sprawdzała stan zanieczyszczenia wody pobranej z pobliskiego rowu melioracyjnego.

Podsumowaniem warsztatów było wypełnienie przez każdego z uczestników deklaracji zobowiązującej do nie marnowania, oszczędzania i nie trucia wody. Błękitne kropelki-zobowiązania stworzyły w naszej szkole „wodne” wystawy!

Copyright 2011 Z życia szkoły. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free