Rodzice z "dwójki" pomagają szkole

14 czerwca przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 2 w Kętach odbył się Festyn Rodzinny, podczas którego  Komitet „Rodzice dzieciom” przeprowadził, na podstawie wydanego przez Burmistrza Gminy Kęty pozwolenia, zbiórkę publiczną w formie sprzedaży cegiełek.

Czytaj więcej: Rodzice z "dwójki" pomagają szkole

Wodne warsztaty w "Dwójce"

11 grudnia w ZSG nr 2 w Kętach odbyły się warsztaty ekologiczne dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zatytułowane: "Woda - nie marnuję”.

Cykl zajęć dla klas: 4a i 5b Szkoły Podstawowej oraz klas: 1b, 1c, 2c i 3b Gimnazjum poprowadzili przedstawiciele fundacji ekologicznej „ARKA” z Bielska-Białej zaproszeni przez nauczyciela biologii Monikę Kojder.

We wstępnej fazie zajęć uczniowie Zespołu podnosili swoją świadomość z zakresu ochrony i racjonalnego gospodarowania zasobami wodnymi. Po teorii przyszedł czas na praktykę. Przy pomocy walizek „Eko – badacza” młodzież samodzielnie sprawdzała stan zanieczyszczenia wody pobranej z pobliskiego rowu melioracyjnego.

Podsumowaniem warsztatów było wypełnienie przez każdego z uczestników deklaracji zobowiązującej do nie marnowania, oszczędzania i nie trucia wody. Błękitne kropelki-zobowiązania stworzyły w naszej szkole „wodne” wystawy!

„Najpiękniejszy kalendarz adwentowy „ Der schönste Adventskalender”

W ZSG nr 2 w Kętach został ogłoszony w listopadzie konkurs plastyczno - językowy „Najpiękniejszy kalendarz adwentowy „der schönste Adventskalender”. W konkursie wzięło udział ponad 30-stu uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Wszyscy wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością.

Spośród przepięknych prac wybrano 8 najlepszych, autorami byli:

Makary Grad /IV a/

Julia Furtak /IV a/ (na zdjęciu również Łukasz Puchała, którego praca zdobyła wyróżnienie)

Natalia Kwiotek /Vd/

Maria Drabczyk i Monika Raj /V c/

Justyna Batko i Nina Smolarek /V c/

Oliwia  Gugulska /V c/

Weronika Gieracka /V c/

Daria Wawak /I a G/

Ponadto wyróżnienie zdobyły kalendarze, których wykonawcami byli: Joanna Kostka i Julia Pałosz - kl.Vc, Wiktoria Skrzypek - kl.IV b, Adrian Curzydło - kl. IV , Melania Bogunia - kl. IV b, Marcin Dwornik - kl.IV b, Emilia Szłapa, Krzysztof Brózda, Ola Kucewicz, Julia Kucewicz - kl. Vc, Łukasz Puchała - kl. IV a, Krzysztof Brózda, Haręża Mikołaj, Patryk Handzlik, Maria Kwella, Wiktoria Szuta, Julia Żyła, Daniel Dwornik, Oskar Droździk, Jakub Jasiński.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

"Czarodziejki w dwójce"

Poznanie tradycji i zwyczajów innej kultury to istotny element w uczeniu się języka obcego. W przeddzień amerykańskiego święta Halloween w naszej szkole zagościły wróżki, czarownice i duszki przybliżając nam genezę tego święta. Zaprezentowały one zabawy amerykańskich dzieci min. łowienie jabłek z miski z wodą bez pomocy rąk, najnowszą kolekcję czarodziejskich strojów a krótką scenkę przedstawiły uczennice z klasy V. Wszystkie dzieci otrzymały słodycze i dawkę dobrej zabawy. Przedstawienie przygotowali uczniowie z kółka teatralnego z klas IIa i IId z opiekunką p.Kadłubicką-Żydek.

Dzień Misia

25 listopada to Światowy Dzień Misia. W tym dniu, misie - najlepsi przyjaciele każdego dziecka - tłumnie przybyły do szkoły. Towarzyszyły uczniom podczas lekcji, a na przerwie uczestniczyły w różnorakich zabawach. Sporą atrakcją okazała się wspólna zabawa przy muzyce do piosenki „ Stary niedźwiedź”. A prace plastyczne pt. „Mój miś” przerosły oczekiwania organizatorów (samorząd szkolny kl. I-III ). Były misie malowane, wyklejane, wyszywane, wylepiane i szyte. Wszystkie niezwykłe. „Misiowe święto” było  bardzo udane.