Pożegnać wakacje i powitać szkołę

Wakacje to piękna pora kiedy świeci słońce, pachną kwiaty, a każdą chwile można poświęcić na swoje własne sprawy. Ich jedynym minusem jest to, że za  szybko się kończą. Jako klasa eksperymentalna nie boimy się jednak wyzwań i nie stronimy od nauki więc nowy rok szkolny przywitaliśmy z uśmiechem. Aby jednak wyjątkowo go  rozpocząć już w pierwszym tygodniu września pod czujnym okiem pani Edyty Jabłonki i pani Agnieszki Martyniak, wybraliśmy się na pieszą przechadzkę w nasze góry.  Pogoda była iście wakacyjna, bo na termometrze 30 stopni… no może 27. Rano zbiórka na PKP. Podróżowanie pociągiem wchodzi nam coraz bardziej w krew. Można usiąść wygodnie razem i pogadać, pośmiać się albo zagrać w karty. W Bielsku przesiadka się na MZK i jedziemy pod Szyndzielnię. Dobrze, że nie było kontroli biletów bo niektórzy skasowali swoje z dwóch stron , a to ponoć zakazane. Cóż człowiek uczy się całe życie. Pierwszym przystankiem był tor saneczkowy pod Dębowcem. Potem mogliśmy podziwiać piękną panoramę Bielska, jaka  widać zarówno ze schroniska, jak i z kolejki linowej,  jaką wjechaliśmy na Szyndzielnię. Szlak wiódł nas pomiędzy wysokimi drzewami. Dawały one cień niezbędny nam do ochłody. Od czasu do czasu w przecinkach widać było piękne widoki górskie. Tak spacerkiem dotarliśmy do Klimczoka. Czasu na odsapnięcie niestety nie było dużo. Nie przeszkodziło to nam jednak we wspólnej zabawie. Kto by pomyślał, ze rok szkolny można rozpocząć tak przyjemnie. Wracaliśmy po swoich śladach, trochę dziwiąc się iż powroty zawsze są szybsze. Teraz już czas zabrać się za naukę. Zatem żegnajcie wakacje i witaj szkoło.Edyta Jabłonka  

Copyright 2011 Pożegnać wakacje i powitać szkołę. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free