RELACJA Z REGIONALNEGO FESTIWALU NAUKOWEGO E(X)PLORY W PODZAMCZU K. CHĘCIN

20 maja spod naszej szkoły wyruszył autobus z uczniami klas eksperymentalnych pod opieką p.Katarzyny Wadoń – Kasprzak i p.Edyty Jabłonki. Zmierzał on do Centrum Nauki Leonarda da Vinci w Chęcinach na Konkurs i Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory 2016. Zwiedzający mieli możliwość zobaczenia na żywo 35 projektów  naukowych w tym projekt pt.: "Mini komputer Papy'ego " naszych starszych koleżanek z klasy trzeciej eksperymentalnej: Oliwii Miksy, Magdaleny Wołoszyn i Małgorzaty Pająk przygotowany pod okiem pani Wadoń-Kasprzak, został wyłoniony spośród wielu projektów.  Jedenastu nieujawniających się jurorów zadawało ciężkie pytania na które reprezentantki naszej szkoły musiały odpowiedzieć. Ostatecznie jury wybrało 9 najlepszych projektów, które w dniach 5-8.10.2016 wezmą udział w ogólnopolskim finale konkursu podzas Gdynia E(x)plory Week 2016.

gert

Każdy z nas mógł zobaczyć efekty pracy młodych badaczy i dowiedzieć się od nich czegoś ciekawego. Na miejscu spotkaliśmy się z wieloma ciekawymi warsztatami dotyczącymi różnych dziedzin artystycznych i naukowych. M.in. projektowaliśmy własne rakiety w projekcie esero oraz tworzyliśmy nasze małe quilling' owe dzieła sztuki.

Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś odwiedzimy to centrum nauki, ponieważ wycieczkę uważamy za bardzo udaną.

Wiktoria Królicka, Oliwia Gugulska klasa Ibe

Copyright 2011 RELACJA Z REGIONALNEGO FESTIWALU NAUKOWEGO E(X)PLORY W PODZAMCZU K. CHĘCIN. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach