Ta ostatnia… wycieczka

Wraz z początkiem maja skończyły się deszczowe dni i na niebie w końcu zagościło słońce. Z pięknej pogody najbardziej zadowolona była klasa III B, która w dniach 4 - 7  maja miała przyjemność cieszyć się sprzyjającym klimatem w Trójmieście.

Organizatorką wycieczki była Pani Grażyna Małysa, która starannie zaplanowała każdy etap podróży oraz poświęciła wiele czasu i energii na dopilnowanie, aby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Funkcję drugiego opiekuna pełniła Pani Agnieszka Martyniak, dzielna weteranka  niemal wszystkich wyjazdów klasowych tego zespołu.

 

Mimo początkowych problemów technicznych  z autokarem, uczestnikom udało się bezpiecznie (i to nawet przed czasem) dotrzeć na miejsce. Zmęczenie, spowodowane całonocną jazdą, natychmiast ustąpiło, gdy klasa udała się na plażę, aby przywitać się z Bałtykiem. Po porannym spacerze brzegiem morza uczniowie wraz z opiekunkami udali się do Centrum Hewelianum, gdzie uczestniczyli                   w warsztatach matematycznych oraz obejrzeli niesamowitą wystawę interaktywną „Dookoła świata”. Głównym punktem popołudniowego programu było zwiedzanie Gdańska i wizyta  w Muzeum Poczty Polskiej,   w którym każdy mógł poszerzyć swoją wiedzę na temat II wojny światowej.

Około godziny szesnastej grupa udała się do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego, którego standard znacznie przekroczył wcześniejsze oczekiwania. Miejsce to okazało się bardzo schludne  i komfortowe. Po całym dniu chodzenia uczniowie zjedli ciepły posiłek, a następnie zmęczeni, ale szczęśliwi  udali się do swoich pokoi, aby odrobinę odpocząć i przygotować się na następny dzień pełen wrażeń.

W piątkowy poranek młodzież wybrała się do Stoczni Gdańskiej. Oprócz obejrzenia Pomnika Poległych Stoczniowców oraz widoku na Stocznię, rozciągającego się z  tarasu widokowego, uczniowie zwiedzili również Europejskie Centrum Solidarności. Wizyta w tym obiekcie na długo pozostanie w ich pamięci. Popołudniową atrakcją był natomiast wyjazd do Gdyni, gdzie uczestnicy wycieczki zwiedzali Muzeum Marynarki Wojennej i ORP „Orzeł”. Dzięki kompetentnemu przewodnikowi kilkugodzinne zwiedzanie minęło niczym chwila, przez co nikt nie odczuwał zbytniego zmęczenia. Przyjemnym zakończeniem dnia stała się klasowa sesja zdjęciowa na gdyńskim molo i pożegnanie z morzem.

Ostatniego dnia wycieczki klasa udała się do Malborka, gdzie zwiedziła zamek, a kolejny fantastyczny przewodnik przybliżył młodym słuchaczom  historię Zakonu Krzyżackiego.

Przez cały czas w gronie rówieśników panowała miła i przyjazna atmosfera, dzięki której trud związany  z wielogodzinnym chodzeniem stawał się nieistotny. Wszyscy świetnie się bawili, a na koniec  uświadomili sobie, że po trzech latach spędzonych razem w gimnazjum są ze sobą  bardzo zżyci. Trudno uwierzyć, że był to ich ostatni  wspólny wyjazd…

 

 

Kinga Handzlik, kl. III B

Copyright 2011 Ta ostatnia… wycieczka. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free