Relacja z obozu sportowego z Rajczy

W dniach 18.02-23.02.1013 r. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach zorganizował obóz sportowy w miejscowości Rajcza. W obozie ogółem uczestniczyło 32 dzieci, w tym 19 dziewcząt i 13 chłopców.  Wypoczynek przeznaczony dla uczniów klas szóstych ze szkół z terenu naszej gminy, którzy pozytywnie przeszli test kwalifikacyjny, w całości został sfinansowany przez Gminę Kęty. Celem zgrupowania było zachęcenie dzieci do uprawiania piłki siatkowej i aktywnego spędzania czasu wolnego  w gronie rówieśników, a także kontynuacji szkolenia w klasie sportowej o profilu piłki siatkowej w kęckiej "dwójce”. Od września 2012r. przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 2 w Kętach funkcjonuje Siatkarski Ośrodek Szkolny. Ogólnopolski projekt SOS, którym zostały objęte wybrane placówki w całej Polsce, powstał we współpracy Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki  i władz samorządowych. W ramach programu SOS Gmina Kęty finansuje dzieciom będącym w klasie sportowej wyżywienie oraz dojazdy do szkoły, a także wspiera szkołę w działaniach promocyjnych i naborowych do klas sportowych.

Organizatorem i kierownikiem obozu był mgr Andrzej Dudek (trener II klasy piłki siatkowej), a opiekę nad grupami dziewcząt i chłopców sprawowali mgr Bożena Pietrasiewicz oraz Rafał Adamowicz (instruktor piłki siatkowej).

Uczestnicy zimowiska zakwaterowani zostali w budynku Gimnazjum nr 1 w Rajczy. W trakcie obozu trenerzy organizowali głównie zajęcia z piłki siatkowej, które odbywały się w nowej i dobrze wyposażonej hali gimnazjum. Dwa treningi dziennie poświęcone były na kształtowanie sprawności motorycznej i umiejętności technicznych, a wieczorne zajęcia w postaci małych gier służyły doskonaleniu techniki i taktyki gry oraz integracji w grupie. W trakcie obozu przeprowadzono rozgrywki: 1x1, 2x2, 3x3, 4x4, a także turniej mixtów. W czasie zajęć dzieci korzystały ze sprzętu, który otrzymało Gimnazjum nr 2 w Kętach od PZPS w ramach projektu Siatkarskie Ośrodki Szkolne. Nowe przybory wprowadzane przez prowadzących w trakcie zajęć podnosiły atrakcyjność trudnych do opanowania ćwiczeń. Po wzmożonym wysiłku, po zajęciach, na dzieci czekały smaczne posiłki w szkolnej stołówce.

W czasie wolnym od zajęć sportowych, dzieci spędzały czas na świeżym powietrzu, jeżdżąc na nartach lub ,,ślizgaczach” oraz organizując bitwy na śnieżki. W środę, 20 lutego grupa wyjechała do pobliskiej Soblówki, gdzie czekały na nią liczne atrakcje:  kulig, ognisko i świetna zabawa na śniegu.

Pierwszy tego rodzaju obóz sportowy zorganizowany przez ZSG 2 we współpracy z Gminą Kęty dla naszej młodzieży, zarówno w oczach kadry jak i uczestników, zapisał się jako bardzo udany. Dzieci mimo ogromnego wysiłku i pracy jakie włożyły w treningi , były bardzo zadowolone i już myślą o kolejnej takiej przygodzie ze sportem. Więcej zdjęć w galerii.

Copyright 2011 Relacja z obozu sportowego z Rajczy. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach