III runda Kęckiej Akademii Siatkówki klas IV

9 marca 2017r. w sali ZSG 2 Kęty odbyła się kolejna runda rozgrywek mini siatkówki klas IV dziewcząt i chłopców. W tej rundzie zawodnicy zagrali po raz pierwszy w zespołach dwuosobowych. W turnieju udział wzięły reprezentacje wszystkich szkół akademii: ZSG nr 1 i 2 w Kętach oraz zespoły z Bulowic, ZSG Nowej Wsi i Porąbki. W zawodach wystartowało ogółem 17 drużyn dziewcząt i 9 zespołów chłopców.

 

Dziewczęta podzielono na 4 grupy, gdzie grały systemem ,,każdy z każdym” do 15 pkt.  Pojedynki w grupach były niezwykle wyrównane i często zaledwie jeden mały punkt decydował o końcowym miejscu. Do ścisłego finału awansowały 4 zespoły, które rywalizowały pomiędzy sobą o miejsca I-IV. Zwycięstwo w kategorii dziewcząt odniósł zespól z Witkowic w składzie Wiktoria Gąsiorek – Weronika Gołdyn pokonując w walce o złoto swoje klubowe koleżanki Aleksandrę Ptaszek – Milenę Jarosz oraz  I zespół z Porąbki (Julia Gibas – Kinga Chwierut).

W kategorii chłopców wystartowało 9 drużyn, które zagrały w 3 grupach systemem ,,każdy z każdym”. Bezkonkurencyjni okazali się w tej rundzie chłopcy z Porąbki zajmując wszystkie miejsca na podium. Zwyciężył I zespół w składzie Jakub Dendys i Sopiak Mateusz, który w finale pokonał II zespół Porąbki (Maciej Pszczółka – Dawid Krysta).  III m zajął trzeci zespół Millenium (Maksymilian Ryłko – Filip Prochot).

 Po rozegraniu cyklu 4 rund nagrodzone zostaną najlepsze zespoły oraz szkoły, które w klasyfikacji generalnej zdobędą najwięcej punktów. Kolejna runda rozgrywek Akademii  dla klas IV już w najbliższy czwartek, która będzie zarazem ostatnim turniejem dla tej grupy wiekowej. Po jej rozegraniu nastąpi podsumowanie rozgrywek klas IV i najlepsze zawodniczki i zawodnicy otrzymają pamiątkowe medale podsumowujące całoroczne zmagania.

 

W kęckiej dwójce na poziomie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum funkcjonują klasy sportowe z 10 godzinnym programem wychowania fizycznego, a także organizowane są  zajęcia rozwijające z piłki siatkowej dla uzdolnionych dzieci szkoły podstawowej oraz  zindywidualizowane zajęcia SOS dla klas I-III gimnazjum. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoły, która nie tylko zapewnia wysoki poziom nauczania, ale pozwala swoim uczniom na rozwijanie sportowych pasji i zainteresowań.

Copyright 2011 III runda Kęckiej Akademii Siatkówki klas IV. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free