Kęcka Akademia Siatkówki -2017

III runda Kęckiej Akademii Siatkówki rozstrzygnięta

16 lutego 2017 r. w sali ZSG 2 Kęty odbyła się przedostatnia runda rozgrywek mini siatkówki klas V-VI dziewcząt i chłopców. W turnieju trójek udział wzięły reprezentacje ZSG nr 1 i 2 w Kętach oraz zespoły z Witkowic, Bulowic, Nowej Wsi i Porąbki. W zawodach wystartowało ogółem 12 drużyn dziewcząt i 7 chłopców, łącznie 59 uczestników.

 

Dziewczęta podzielono na 3 grupy, gdzie grały systemem ,,każdy z każdym” do 15 pkt. Po eliminacjach dwa najlepsze zespoły z każdej grupy (łącznie 8 zespołów) zagrało systemem grupowo-pucharowym. Pojedynki w kolejnej rundzie były bardzo wyrównane i niezwykle zacięte. Zwycięstwo w kategorii dziewcząt odniósł I zespół Milenium Porąbka w składzie: Justyna Sopiak, Paulina Stanek, Aleksandra Majdak pokonując w walce o złoto I drużynę z Victoria Witkowice (Aneta Pawińska, Paulina Musiał, Martyna Kaczmarczyk) i I zespół ZSG Nowa Wieś (Julia Maciaszczyk, Amelia Flasz, Hanna Pękala). Tuż za podium uplasował się II zespól z Witkowic (Dagmara Koim, Dominika Dabrowska, Joanna Zacny).

W kategorii chłopców wystartowało 7 drużyn, które zagrały w 2 grupach systemem ,,każdy z każdym”, a następnie 4 najlepsze zespoły zagrały o miejsca w strefie medalowej. W grupie chłopców zwyciężył zespół ZSG 2 Kęty w składzie: Adrian Drewniany, Kacper Gabryś, Miłosz Zacny, na II m uplasował się II zespół z Nowej Wsi (Jakub Klęczar, Brajan Prus, Adrian Pudełko), a III m wywalczyli chłopcy z Porąbki (Kamil Bąk, Maksymilian Spiesz, Konrad Budny, Michał Mleczko). Na IV m sklasyfikowany został I zespół z Nowej Wsi ( Bartłomiej Pękala, Marek Śmiechura, Damian Byrski, Jakub Kusak).

Pozostała do rozegrania tylko ostatnia, finałowa runda, na której odbędzie się uroczyste podsumowanie całorocznych zmagań. Nagrodzone zostaną najlepsze zespoły oraz szkoły, które w klasyfikacji łącznej zdobędą najwięcej punktów.

 

KLASYFIKACJA NAJLEPSZYCH ZESPOŁÓW KLAS V-VI PO TRZECH RUNDACH:

DZIEWCZĘTA :

I m – Victoria Witkowice       – 39 pkt

II m – ZSG Porąbka                 – 30 pkt

III m – ZSG Nowa Wieś I         – 30 pkt

CHŁOPCY :

           I m – ZSG Nowa Wieś II          – 37 pkt

           II m – ZSG 2 Kęty I                  – 35 pkt

 

          III m – ZSG Nowa Wieś I          – 30 pkt

Copyright 2011 Kęcka Akademia Siatkówki -2017. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free