Turniej Świąteczny Kęckiej Akademii Siatkówki 2016 r.

W dniu 14.12.2016r. w hali OSiR Kęty odbył się turniej „trójek” dziewcząt  i chłopców klas V-VI szkół podstawowych, w którym wystartowali uczniowie szkół Gminy Kęty, które należą do Akademii Siatkówki: SP 1 i 2 Kęty, Witkowice, Nowa Wieś oraz gościnnie SP 1 Kozy. Turniej był zarazem drugą rundą rozgrywek Akademii Siatkówki, gdzie punkty zdobywały zespoły uczestniczące w całorocznych rozgrywkach. Turniej otwarł koordynator S.O.S. ZSG 2 Kęty Andrzej Dudek.

 

W zawodach wzięło udział 15 zespołów dziewcząt i 7 „trójek” chłopców z 5 szkół, łącznie około 80 dzieci. Drużyny dziewcząt podzielono na 3 grupy 5 zespołowe, a chłopcy zagrali w jednej grupie 7 drużynowej systemem „każdy z każdym”. Po rundzie eliminacyjnej dziewczęta rozegrały kolejne mecze, które uplasowały ich na kolejnych miejscach w klasyfikacji.

Klasyfikacja indywidualna drużyn:

Dziewczęta:

 I  m-ce ZSP Witkowice I : Aneta Pawińska, Oliwia Przybek, Paulina Musiał

II  m-ce SP 1 Kozy III : Wiktoria Koterbicka, Emila Malarz, Anna Pasierbska

III m-ce ZSG Nowa Wieś I : Julia Maciaszczyk, Hanna Pękala, Julia Kamińska

            Chłopcy:

       I   m-ce ZSG Nowa Wieś II : Jakub Klęczar, Brajan Prus, Adrian Pudełko

      II   m-ce ZSG 2 Kęty : Adrian Drewniany, Kacper Gabryś, Maciej Mrowiec, Miłosz Zacny

      III  m-ce ZSG Nowa Wieś I : Bartosz Pękala, Marek Śmiechura, Tomasz Jedrusik

      IV m-ce SP 1 Kozy : Bartosz Oczko, Eryk Drożdż, Szymon Wójcik

   

            Zespoły w kategorii dziewcząt i chłopców za miejsca I-III nagrodzono okazjonalnymi medalami. Prowadzono też klasyfikację szkół, gdzie trzy najlepsze otrzymały pamiątkowe puchary.

Klasyfikacja szkół w Turnieju świątecznym:

I m –    ZSG Nowa Wieś - 47 pkt

II m –   SP 1 Kozy           - 29 pkt

III m –  ZSP Witkowice  - 26 pkt

IV m –  ZSG 2 Kęty        - 20 pkt

V m –   ZSG 1 Kęty        -  7 pkt

Oprócz nagród indywidualnych każdy uczestnik turnieju otrzymał słodki upominek, który był przyjęty przez dzieci z niezwykłym zadowoleniem.

 

Zawody stały na dobrym poziomie, dostarczyły jego uczestnikom mnóstwo pozytywnych emocji i stały się motywacją do jeszcze lepszej pracy na treningach. Przy każdej szkole, objętej projektem Akademia SOS odbywają się zajęcia SKS z piłki siatkowej, na które zapraszamy dzieci z klas IV-VI szkoły podstawowej.

Copyright 2011 Turniej Świąteczny Kęckiej Akademii Siatkówki 2016 r.. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free