Chłopcy z Kęckiej Akademii Siatkówki na Ogólnopolskim Turnieju w Krakowie

W dniach 02-05.12.2014 roku tj. od piątku do niedzieli, odbył się XXII Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Organizatorem zawodów była Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 w Krakowie. Jest to cykliczna impreza, na którą   co roku zjeżdżają się najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców z klas piątych z całej Polski. W zawodach startowały drużyny m.in. z Będzina, Poznania, Chełmu, Łodzi, Bobowej, Aleksandrowa Łódzkiego, Krakowa  i wiele innych. W tym roku po raz pierwszy w tak mocnym zestawieniu przyszło rywalizować młodym adeptom  Akademii  Siatkówki ,,Soła”,  który działa przy Szkolnym Ośrodku Siatkarskim ZSG 2 Kęty. Trzydniowy turniej był doskonałym przetarciem, ale i dużym wyzwaniem     dla naszych chłopców.

 

Mecze w pierwszym dniu rywalizacji przebiegały w grupach 6 drużynowych.  Kęty zgłosiły do zawodów 2 zespoły. W czasie trzydniowych zmagań nasze drużyny rozegrały kilkanaście spotkań.    Mecze rozgrywano w systemie ,,każdy z każdym”, 1 set do 25 punktów.
W pierwszym dniu bardzo dobrze zaprezentował się pierwszy zespół, złożony z chłopców, którzy od ponad roku regularnie uczęszczają na zajęcia z siatkówki.  Drużyna w składzie : Miłosz Anioł, Jakub Klęczar i Bartosz Kuźma zajęła niespodziewanie wysokie 2 miejsce w grupie, dzięki czemu w dalszych rozgrywkach  chłopcy walczyli o miejsca 1 – 12. Drugi zespół w składzie : Piotr Wykrent, Michał Drozdowski, Kacper Mizera i Antoni Hess zajmując miejsce 4 w grupie zagrała o miejsca 12-22. Drugi dzień zawodów nie był już tak pomyślny, gdyż mierząc się z silnymi i zdecydowanie bardziej doświadczonymi drużynami trudno było o wysokie lokaty. W ostatecznym rozrachunku drużyna pierwsza zajęła w turnieju 10 m-ce,  a druga 19.

Nasi adepci zakończyli rozgrywki w dobrych humorach i bez kontuzji. Chłopcy mieli okazję zagrać z bardzo dobrymi zespołami, doskonaląc swoje umiejętności i zagrania. Przekonali się też, że chcąc rywalizować z najlepszymi trzeba włożyć jeszcze dużo pracy, która powinna być systematyczna.  Biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom turnieju, ogranie i parametry fizyczne rówieśników, turniej ten to cenne doświadczenie ale i kolejna przygoda ze sportem w życiu młodych siatkarzy z Kęt. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe koszulki z turnieju i drobne upominki od Mikołaja.

 Jacek Drozdowski

 

Copyright 2011 Chłopcy z Kęckiej Akademii Siatkówki na Ogólnopolskim Turnieju w Krakowie. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free