Nowa edycja

 

Ruszyła kolejna edycja rozgrywek Kęckiej Akademii Siatkówki 

27 października 2016r. w sali ZSG 2 Kęty odbyła się inauguracyjna runda rozgrywek mini siatkówki klas V-VI dziewcząt i chłopców. W turnieju trójek udział wzięły reprezentacje        ZSG nr 1 i 2 w Kętach oraz zespoły z Nowej Wsi, Witkowic, Bulowic i Porąbki. W zawodach wystartowało ogółem 11 drużyn dziewcząt i 8 chłopców, łącznie 63 uczestników.

 

Dziewczęta podzielono na 3 grupy, gdzie grały systemem ,,każdy z każdym” do 15 pkt. Najlepsze zespoły z grup zagrały w finale A o miejsca I-III, a drużyny z drugich miejsc zagrały w finale B o miejsca IV-VI. Pojedynki w grupach były niezwykle wyrównane i często zaledwie jeden mały punkt decydował o końcowym miejscu. Do ścisłego finału awansowały 3 zespoły, które rywalizowały pomiędzy sobą o miejsca I-III. Zwycięstwo w kategorii dziewcząt odniósł  zespół Millenium Porąbka w składzie Paulina Stanek, Justyna Sopiak i Aleksandra Majdak  pokonując w walce o złoto drużynę z Witkowic (O. Przybek, A. Pawińska, M. Kaczmarczyk) i I zespół z Nowej Wsi (J. Maciaszek, A. Flasz, H. Pękala, J. Kamińska). Trenerem zwycięskiej drużyny z Porąbki jest Mirosław Walusiak.

W kategorii chłopców wystartowało 8 drużyn, które zagrały w dwóch grupach systemem ,,każdy z każdym”. Do finałowej czwórki zakwalifikowały się dwa zespoły z Nowej Wsi, zespół gospodarzy oraz zespół mieszany złożony z chłopców z ZSG 1 Kęty-ZSG Kobiernice-ZSP Brzeszcze. Zwyciężył najbardziej doświadczony zespół Akademia SOS 2 Kęty trenujący w tym sezonie w grupie młodzików Kęczanina pod okiem Andrzeja Dudka. W zwycięskim składzie zagrali Maciej Żak, Maciej Mrowiec i Gabriel Drabek. II m zajął zespół  ZSG Nowa Wieś I (B. Pękala, M. Śmiechura, T. Jedrusik, a III m piątoklasiści z Nowej Wsi           (J. Klęczar, B.Prus i A.Pudełko).

Organizatorem rozgrywek Akademii Siatkówki jest Siatkarski Ośrodek Szkolny przy ZSG 2 w Kętach w składzie : Anna Pustelnik, Jacek Drozdowski i Andrzej Dudek. Sędziami        w zawodach są uczniowie gimnazjalnych klas sportowych ZSG 2 Kęty.

Kolejne turnieje już w listopadzie, a będą to single dziewcząt i chłopców klas IV. Są to najmłodsze grupy objęte rozgrywkami akademii siatkówki i będą to ich pierwsze zmagania pod siatką. Zapraszamy wszystkich rodziców i miłośników siatkówki do aktywnego dopingu dzieci w naszych rozgrywkach siatkarskich.

 

 Po rozegraniu cyklu 4 rund nagrodzone zostaną najlepsze zespoły oraz szkoły, które w klasyfikacji generalnej zdobędą najwięcej punktów. W kęckiej dwójce na poziomie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum funkcjonują klasy sportowe z 10 godzinnym programem wychowania fizycznego, a także organizowane są  zajęcia rozwijające z piłki siatkowej dla uzdolnionych dzieci szkoły podstawowej oraz  zindywidualizowane zajęcia SOS dla klas I-III gimnazjum. W zajęciach siatkówki mogą uczestniczyć również uzdolnione dzieci    i młodzież z innych szkół. Zapraszam do zapoznania się z ofertą szkoły, która nie tylko zapewnia wysoki poziom nauczania, ale pozwala swoim uczniom na rozwijanie sportowych pasji i zainteresowań.

Copyright 2011 Nowa edycja. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free