Orlikvolleymania 2016 w Kętach

Eliminacje do turnieju regionalnego Orlikvolleymania 2016 odbyły się 19.05.2016 r. na orliku przy ul. Sobieskiego w Kętach.W turnieju wzięła udział rekordowa liczba 23 drużyn z 9 szkół podstawowych, w  tym roku oprócz zespołów z Gminy Kęty, akces do turnieju zgłosiły drużyny ze szkół w Porąbce, Czańcu, Kóz, Pcimia i Hecznarowic. Łącznie w turnieju zagrało 114 dzieci, które rywalizowały w ,,czwórkowych mikstach” – na boisku grały 2 dziewczynki     i 2 chłopców.

Turniej rozpoczęto o godzinie 9.00. Organizator turnieju Andrzej Dudek w imieniu SOS Kęty przy ZSG 2 Kęty, przywitał wszystkich uczestników, opiekunów drużyn i przedstawił zasady rozgrywania turnieju. Następnie wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie. Ponadto w trakcie zawodów każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnictwa w turnieju.

 

Ze względu na liczną grupę zgłoszonych zespołów organizator przygotował 4 boiska i zespoły podzielono na 4 grupy, w których rywalizowano systemem ,,każdy z każdym”. Do następnej rundy awansowały po 2 najlepszy drużyny. W rundzie finałowej obowiązywał już system pucharowy, gdzie w ćwierćfinale zwycięzcy z grup rywalizowali z zespołami, które zajęły drugie miejsca w grupie. Do półfinałów awansowały: SP Porąbka II, SP Hecznarowice, „Polscy siatkarze” i SP Porąbka I. Mecze te rozgrywano już na głównym boisku przy dopingu kolegów i koleżanek z drużyn. Poziom gier i emocji w tych meczach był wysoki.

Ostatecznie z awansu i zajęcia pierwszego miejsca w turnieju cieszył się zespół reprezentujący ZSG 2 Kęty pod nazwą „Polscy siatkarze” w składzie : Mikołaj Haręża, Patryk Białek, Nikola Gurbiel, Wiktoria Skrzypek, Julia Żyła i Jan Skudlarski.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

I m - ZSG 2 Kęty I

II m -  SP Porąbka II

III m - SP Hecznarowice

IV m - SP Porąbka I

 

W opinii uczestników był to  turniej udany głównie ze względu na pogodę, która bardzo pomogła w podtrzymaniu przyjaznej atmosfery oraz bardzo dobrą organizację. Mimo emocji, zwłaszcza po stronie opiekunów w grach finałowych cały turniej odbywał się sportowej atmosferze. Na zakończenie turnieju wyróżniono najlepsze zespoły, podziękowano sędziom    i opiekunom. Organizator zaprosił uczestników na kolejną edycję.

Copyright 2011 Orlikvolleymania 2016 w Kętach. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free