Turniej finałowy Akademii Siatkówki

W dniu 17.03.2016r. w hali OSiR Kęty odbył się coroczny turniej „trójek” dziewcząt  i chłopców klas V-VI szkół podstawowych, w którym wystartowali uczniowie szkół gminy Kęty, które należą do Akademii Siatkówki oraz pobliskie szkoły z województwa śląskiego z Porąbki, Kóz i Wilamowic. Turniej był zarazem czwartą, ostatnią rundą rozgrywek Akademii Siatkówki, gdzie punkty zdobywały zespoły uczestniczące w całorocznych rozgrywkach. Turniej otwarł koordynator S.O.S. ZSG 2 Kęty Andrzej Dudek. Na turniej przybył też Ambasador kęckiej akademii, wychowanek kęckiej ,,dwójki” i zawodnik KPS Kęty Mateusz Błasiak, który pozytywnie mobilizował uczestników zawodów do gry w siatkówkę i systematycznej pracy treningowej oraz podporządkowania własnych celów dla dobra drużyny.

 W zawodach wzięło udział 19 zespołów dziewcząt i 18 „trójek” chłopców z 7 szkół, łącznie około 110 dzieci. Najpierw rozegrano rundę eliminacyjną. Drużyny dziewcząt  i chłopców podzielono na 4 grupy 4-5 zespołowe, gdzie grano  systemem „każdy z każdym”. Do kolejnej rundy awansowały dwie najlepsze drużyny z grup eliminacyjnych, gdzie mecze  rozgrywano systemem pucharowym.

Dziewczęta:

 I  m-ce SP Porąbka I : Iwaszko J., Pszczółka E., Szczypka N.

II  m-ce ZSG 1 Kęty I : W. Kasperek, K. Wielgosz, H. Zolich

III m-ce SP 1 Kozy II : J. Fiter, A. Jurzak, W. Koterbicka

IV m-ce SP 1 Kozy III

V m-ce ZSG 2 Kęty I

VI m-ce SP Porąbka III

VII m-ce SP Porąbka II

VIII m-ce SP ZSG 2 II

Chłopcy:

       I   m-ce SP Porąbka II : J. Ring, J. Rafałko, M. Gibas

      II   m-ce ZSG 2 Kęty : H. Koniorczyk, A. Drewniany, J. Jasiński

      III  m-ce SP Porąbka I : R. Majdak, Sz. Kaspera, M. Nycz

      IV m-ce ZSG 2 III

      V m-ce Bulowice I

      VI  m-ce ZSG 2 Kęty I

      VII m-ce SP 1 Kozy II

      VIII m-ce Hecznarowice I

            Zespoły za miejsca I-III nagrodzono okazjonalnymi medalami. Po dekoracji nastąpiło podsumowanie rozgrywek Akademii Siatkówki w sezonie 2015/16 i wręczono medale drużynom dziewcząt i chłopców, które po IV rundach uzyskały najwięcej punktów.

 Klasyfikacja końcowa Akademii Siatkówki ,,Soła” Kęty w sezonie 2015/16:

Dziewczęta:

 I  m-ce SP Porąbka I : J. Iwaszko, E. Pszczółka, N. Szczypka

II  m-ce ZSG 2 Kęty I : N. Gurbiel, J. Żyła, W. Skrzypek, A. Głąbek

III m-ce ZSG 1 Kęty I : W. Kasperek, K. Wielgosz, W. Kubińska, H. Zolich

Chłopcy:

       I   m-ce SP Porąbka I : R. Majdak, Sz. Kaspera, M. Nycz

      II   m-ce: ZSG 2 Kęty I : M. Haręża, P. Białek, A. Drewniany, R. Pojda

      III  m-ce ZSG 2 Kęty II : H. Koniorczyk, J. Jasiński, A. Ferreri, J. Skudlarski

 

Copyright 2011 Turniej finałowy Akademii Siatkówki. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free