13-14 luty 2016

UMKS Kęczanin Kęty w I rundzie Kinder + Sport

13 i 14 lutego rozpoczęła się I runda rozgrywek rejonowych Kinder+Sport dla klas IV-VI. Odbędą się 3 rundy rozgrywek dla każdej grupy wiekowej, po których zespoły, które po zakończeniu eliminacji zajmą w punktacji łącznej miejsca I-IV zagrają w finale wojewódzkim. W sobotę w Chrzanowie zagrały najmłodsze adeptki siatkówki. Nasz klub reprezentowało 8 zespołów dwójkowych rywalizując w rekordowej grupie 32 zespołów m.in. z Andrychowa, Oświęcimia, Krzeszowic, Chrzanowa, Myślenic, Witkowi i Tenczynka. Najwyżej, na miejscu X,  uplasował się zespół dziewcząt z Nowej Wsi  w składzie Julia Maciaszczyk-Kinga Kurek. W godzinach południowych również w Chrza-nowie rozpoczęły rywalizację dwójki chłopców. W zawodach wystartowało 16 drużyn  z Krakowa, Chrzanowa, Krzeszowic, Woli Batorskiej, Pcimia, Przegini i Tenczynka. Kęty zgłosiły 3 zespoły chłopców. Do finału A awansowała dwójka  Jakub Klęczar-Bartosz Kuźma (rez. Antoni Hess), która zajęła ostatecznie w pierwszych eliminacjach punktowane III miejsce. Dobrze zaprezentowała się też para Piotr Wykrent-Miłosz Anioł zajmując VI lokatę. W niedzielę w hali MOSiR Krzeszowice w I turnieju eliminacyjnym Kinder+Sport trójek chłopców wystartowały 2 zespoły z Kęt rywalizując w grupie 10 zespołów z Krzeszowic, Woli Batorskiej, Woli Filipowskiej, Pcimia i Przegini. Niestety mimo wyrównanej rywalizacji chłopcom nie udało się awansować do finałowej czwórki. Oba zespoły rywalizując w finale B o miejsca V-VIII wygrały swoje mecze i ostatecznie uplasowały się na miejscu V (M. Żak, G. Drabek,k. Hankus)  i VI m (A. Drewniany,        M. Mrowiec, G. Niedziela, A. Kawczyński). Kolejne rozgrywki dla czwórek dziewcząt  i chłopców klas szóstych odbędą się w dwie kolejne soboty lutego w Andrychowie.

 

 

Zacieśniła się współpraca Akademii Siatkówki w Kętach z klubem UMKS Kęczanin w szkoleniu na poziomie szkoły podstawowej. Większość dzieci uczestniczy w zajęciach    z piłki siatkowej w swoich szkołach, które podpisały porozumienie z ZSG 2 Kęty i objęte są projektem Akademia SOS. Gmina Kęty finansuje w tych szkołach zajęcia dodatkowe    z piłki siatkowej. W rozgrywkach Kinder+Sport w tym sezonie startują głównie dzieci, które wyłonione zostały w trakcie organizowanych przez SOS Kęty Turniejów AkademiiSiatkówki.

Copyright 2011 13-14 luty 2016. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free