III RUNDA AKADEMII 11-12 luty 2016

III RUNDA AKADEMII MINISIATKÓWKI

W KĘTACH

W dniach 11 i 12 luty w sali gimnastycznej ZSG 2 w Kętach odbył się III turniej  mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych w ramach rozgrywek Akademii Minisiatkówki. W zawodach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z Nowej Wsi, Porąbki, Witkowic, Bulowic, SP 1 i SP 2 Kęty. W zawodach wystartowali też przedstawiciele szkół z Kobiernic, Bujakowa, Grojca i Osieka, którzy biorą udział w zajęciach Akademii Minisiatkówki organizowanych w ZSG 2 Kęty. Organizatorem imprezy był Siatkarski Ośrodek Szkolny funkcjonujący w klasach sportowych gimnazjum przy ZSG 2 Kęty.

 

W czwartek turniej rozegrali czwartoklasiści. W kategorii dziewcząt wystartowało 14 par, a   w grupie chłopców rywalizowało 11 dwójek. Mecze w pierwszej fazie rozegrano w grupach systemem ,,każdy z każdym”, a następnie najlepsze pary z poszczególnych grup awansowały do rundy finałowej.  W kategorii dziewcząt zawody zdominowały dziewczynki z Nowej Wsi, które z wszystkich grup awansowały do finałowej czwórki. W kategorii dziewcząt I m zajęła para Kinga Kurek-Julia Maciaszczyk pokonując zespół Natalia Pilarz-Nikola Jurecka, a III miejsce wywalczyły Martyna Szumowska-Amelka Flasz . W kategorii chłopców najlepsza okazała się para z ,,dwójki” Bartosz Kuźma-Antoni Hess, która w finale pokonała zespół         z ZSG 2 Piotr Wykrent-Miłosz Anioł. III m w tej rywalizacji zajęli Jakub Klęczar i Adrian Pudełko z Nowej Wsi.

W piątek odbyła się III runda rozgrywek klas V-VI. Do turnieju przystąpiło 14 zespołów dziewcząt i 11 trójek chłopców. Po rozegraniu eliminacji w grupach najlepsze zespoły awansowały do finału A, gdzie zagrały o punktowane miejsca w zawodach. W kategorii dziewcząt I m zajął zespół z Porąbki w składzie Joanna Iwaszko, Estera Pszczółka i Natalia Szczypka pokonując drugą drużynę z Milenium Porąbka (P. Majdak, D. Skwarczyńska,        W. Moskwik). III m zajęła drużyna z ZSG 2 Kęty (N. Gurbiel, W. Skrzypek, J. Żyła).            W kategorii chłopców I miejsce zajął lider klasyfikacji –drużyna z ZSG 2 Kęty (Mikołaj Haręża, Patryk Białek, Adrian Drewniany). II m wywalczył zespół z Porąbki (R. Majdak,     Sz. Kaspera. M. Nycz), pokonując I zespół z Bulowic (J. Wróbel, G. Wróbel, Ł. Siembak).

 

Kolejna, ostatnia już runda rozgrywek odbędzie się w marcu, po czym nastąpi  podsumowanie całorocznych rozgrywek i nagrodzenie najlepszych zawodników medalami.

Copyright 2011 III RUNDA AKADEMII 11-12 luty 2016. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free