Dzień Ambasadora Akademii Siatkówki „Soła”

     W dniu 10.12.2015r. w hali OSiR Kęty odbył się coroczny turniej „trójek” dziewcząt              i chłopców klas V-VI szkół podstawowych, w którym wystartowali uczniowie szkół gminy Kęty, które należą do Akademii Siatkówki oraz pobliskie szkoły z województwa śląskiego         z Porąbki, Kóz i Wilamowic. Turniej pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty był połączony      z Dniem Ambasadora, którym jest wychowanek kęckiej ,,dwójki” Mateusz Błasiak, obecnie zawodnik i kapitan I drużyny UMKS „Kęczanin” Kęty.

Zawody otworzyła Dyrektor ZSG 2 Kęty- P. Maria Koperska w asyście P. Burmistrza Krzysztofa Klęczara i Wiceburmistrza Rafała Ficonia. Na imprezę przybył Szef Szkolenia S.O.S. Zbigniew Krzyżanowski oraz Wojewódzki Koordynator S.O.S. Henryk Włodarczyk. Po ceremonii otwarcia krótką rozgrzewkę dla wszystkich dzieci uczestniczących w turnieju przeprowadził Ambasador kęckiej akademii Mateusz Błasiak.

W zawodach wzięło udział 22 zespoły dziewcząt i 13 „trójek” chłopców z 9 szkół, łącznie około 110 dzieci. Najpierw rozegrano rundę eliminacyjną. Drużyny dziewcząt                i chłopców podzielono na grupy, gdzie grano  systemem „każdy z każdym”. Dziewczęta zagrały w 5 grupach a chłopcy w trzech. Do rundy finałowej awansowały najlepsze drużyny    z grup eliminacyjnych, gdzie mecze również rozgrywano systemem „każdy z każdym”.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

Dziewczęta:

 I  m-ce SP Porąbka w składzie: Iwaszko J., Pszczółka E., Szczypka N.

II  m-ce ZSG 2 Kęty : N. Gurbiel, J. Żyła, W. Skrzypek, A. Głąbek

III m-ce ZSG 1 Kęty I : W. Kasperek, K. Wielgosz, W. Kubińska

IV m-ce ZSG 1 Kęty II : A. Kubica, H. Zolich, N. Paszek

V m-ce ZSG 1 Kęty III: P. Głód P, U. Kubala, A. Niedziela

Chłopcy:

       I   m-ce ZSG 2 Kęty : M. Haręża, P. Białek, A. Drewniany

      II   m-ce SP Porąbka I : Sz. Kaspera, R. Majdak, M. Nycz

      III  m-ce SP Porąbka II : M. Gibas, P. Leńczowski, K. Budny, R. Kapela

      IV m-ce ZSG 2 Kęty IV

      V  m-ce ZSG 2 Kęty II

      VI m-ce SP Czaniec

            Zespoły za miejsca I-III nagrodzono medalami, zakupionymi z Rady Rodziców ZSG 2 Kęty. Najlepsze zespoły w kategorii dziewcząt i chłopców otrzymały pamiątkowy Puchar Burmistrza. Zawodnicy z najlepszych zespołów w turnieju otrzymali plecaczki sportowe, ufundowane przez sekcję badmintona z Kęt. Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe smycze z logo Akademii Siatkówki, otrzymane od PZPS.

 

Organizatorem turnieju, który był zarazem II rundą rozgrywek akademii siatkówki dla tej grupy wiekowej był S.O.S. przy ZSG 2 Kęty: A. Pustelnik, A. Dudek, J. Drozdowski oraz sędziujący w turnieju uczniowie klas sportowych gimnazjum.

Copyright 2011 Dzień Ambasadora Akademii Siatkówki „Soła”. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free