PIERWSZY TURNIEJ AKADEMII MINISIATKÓWKI DLA CZWARTOKLASISTÓW

W dniach 19 i 20 grudnia w sali gimnastycznej ZSG 2 w Kętach odbyły się turnieje mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. Tym razem w zawodach wzięli udział najmłodsi adepci siatkarskiej sztuki, uczniowie klas IV szkół podstawowych z Nowej Wsi, Porąbki, Witkowic, SP 1 i SP 2 Kęty. Organizatorem imprezy dla najmłodszych adeptów byli nauczyciele ZSG  nr 2 Kęty, będący również szkoleniowcami siatkarskiego ośrodka szkolnego, działającego     w ,,dwójce” – Anna Pustelnik, Jacek Drozdowski i Andrzej Dudek. 

 

Była to pierwsza z planowanych IV rund rozgrywanych w ciągu całego roku szkolnego. Zawodnicy i szkoły otrzymują punkty za uzyskane miejsca w poszczególnych turniejach, po których nastąpi uroczyste podsumowanie cyklu rozgrywek. Dwie pierwsze rundy to gry singlowe, natomiast dwie kolejne zawodnicy rozegrają w formie gier podwójnych.

W kategorii dziewcząt wystartowało łącznie 31 dziewcząt z pięciu szkół. W grupie dziewcząt mecze w pierwszej fazie rozegrano w 6 grupach systemem ,,każdy z każdym”, a następnie pierwsze miejsca z grup zagrały systemem pucharowym, gdzie zwycięzca awansował do trójki grającej o miejsca I-III, natomiast przegrany rywalizował o miejsca IV-VI.  W kategorii dziewcząt I m zajęła Aneta Pawelec z SP 1 Kęty, na II miejscu uplasowała się Amelia Flasz   z Nowej Wsi, a III miejsce wywalczyła Martyna Czaja z Porąbki.

Do rozgrywek chłopców zgłosiło się 21 uczestników. Najpierw chłopcy zagrali w pięciu grupach ,,każdy z każdym’. Rywalizacja była tak równa i zacięta, że o miejscu w grupie często decydowały małe punkty. Zwycięzcy grup zagrali w finale A, a chłopcy z drugich miejsc rywalizowali w finale B. W kategorii chłopców najlepszy okazał się  Jakub Klęczar     z Nowej Wsi, który w finale pokonał Igora Skowrona z ZSG 2 Kęty. III m zajął ostatecznie Piotr Wykrent z kęckiej ,,dwójki” , pokonując Brajana Prusa i Wiktora Kadłubickiego.

 

Atmosfera rywalizacji była bardzo emocjonująca, dzieci, dla których często był to pierwszy turniej w życiu, przeżywały swoje zwycięstwa i porażki, lecz wszystko odbywało się w duchu sportowej rywalizacji. Każdy z uczestników turnieju otrzymał pamiątkowy dyplom. Organizatorzy turnieju są bardzo zadowoleni z bardzo dobrej frekwencji oraz poziomu startujących zawodników. Kolejny turniej rozgrywany w formie gier pojedynczych dla tej grupy wiekowej odbędzie się w grudniu. Zapraszamy chętnych do włączenia się do naszej rywalizacji.

Copyright 2011 PIERWSZY TURNIEJ AKADEMII MINISIATKÓWKI DLA CZWARTOKLASISTÓW. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free