Festiwal Badmintona w Tomicach

              14 listopada w hali sportowej w Tomicach odbyły się I Mistrzostwa Małopolski Zachodniej     w Badmintonie, zorganizowane przez klub CROSS Tomice. W imprezie dla młodzieży i dorosłych wystartowali zawodnicy  z Wadowic, Tomic, Bujakowa, Kęt, Bolesławia i CKU Radoczy. W godzinach dopołudniowych wystartowały dzieci i młodzież w 4 kategoriach: żak, młodzik młodszy, młodzik, junior młodszy oraz dorośli w kategorii open kobiet i mężczyzn. Po południu odbył się Turniej Rodzinny (dorosły + dziecko).  

 

Z Kęt w zawodach wystartowało w grupie młodzieżowej 4 amatorów, którzy w ramach zajęć w klasie sportowej mieli możliwość zapoznania się z podstawami techniki i taktyki gry. W grupie młodzik młodszy wystartował Patryk Białek z klasy VI, który debiutując na zawodach badmintona wywalczył w tej kategorii wysokie II miejsce. W kategorii młodziczki wystartowały 2 uczennice I klasy, z których bardziej doświadczona Malwina Kasperek zajęła II miejsce. Stawiająca pierwsze kroki w tej dyscyplinie Wiktoria Łozińska, po bardzo zaciętym meczu o wyjście z grupy, musiała uznać wyższość swoich rywalek i zajęła miejsce V-VI.  W kategorii młodzik wystartował jeszcze Krzysztof Wasielewski, który mimo wyrównanej gry zajął ostatecznie IV miejsce. Wszyscy uczestnicy turnieju z Kęt to uczniowie klas sportowych z ZSG 2 Kęty, którzy uprawiają siatkówkę lub piłkę nożną , a badminton stanowi dla nich uzupełnienie uprawianej na co dzień dyscypliny. W kategorii Open Kobiet wystartowała też opiekunka grupy Anna Pustelnik zajmując I miejsce wśród kobiet.

Zawodnicy za miejsca I-III zdobyli medale oraz nagrody indywidualne – profesjonalne koszulki oraz skarpety, częściowo sfinansowane przez oficjalnego dystrybutora sprzętu badmintonowego w Polsce – FC FORZA.  Po rozegraniu gier singlowych rozpoczęto Turniej Rodzinny, w którym wystartowało 19 drużyn. Była to druga tak duża impreza badmintona zorganizowana przez klub z Tomic, który dopiero od dwóch lat został oficjalnie założony i obecnie startuje w młodzieżowych rozgrywkach badmintonowych. 

Copyright 2011 Festiwal Badmintona w Tomicach. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free