Siatkówka na Orliku

Orlik Volleymania 2015

W dniu 14.05.2015 r. zainaugurowano W Kętach V edycję Orlik Volleymanii    na obiekcie otwartym, przy ul. Sobieskiego. Jest to jeden z 6 turniejów rozegranych  w województwie małopolskim, którego zwycięzca będzie reprezentował nasz rejon w zawodach makroregionalnych przewidzianych w województwie podkarpackim.

 

Otwarcie turnieju nastąpiło na „kęckim” orliku. Zawody otworzył animator turnieju, trener SOS Kęty Andrzej Dudek. Głos zabrał również ambasador Akademii Siatkówki „Soła” Mateusz Błasiak, który następnie obserwował zmagania  uczestników imprezy w czasie turnieju. Niestety ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe (zimno i zagrożenie opadami deszczu) , podjęto decyzję o przeniesieniu zawodów na halę OSiR.

Na turniej przybyły 23 drużyny z 7 szkół podstawowych – 5 to uczestnicy Akademii : ZSG 2 Kęty, ZSG 1 Kęty, ZSG Bulowice, ZSG Nowa Wieś, SP Porąbka oraz SP Hecznarowice i SP Czaniec. Łącznie w turnieju wystartowało ponad sto dzieci szkół podstawowych. Zespoły podzielono na 4 grupy w których grano systemem „ każdy z każdym”, jeden set do 11 z przewagą 2 punktów. Po tej rundzie eliminacyjnej do dalszych gier awansowały po 2 najlepsze drużyny z grupy. Następna faza to ćwierćfinały, w których grano już systemem „pucharowym”, do dwóch setów wygranych ( tie break do 7 )

Pary ćwierćfinałowe utworzyły zespoły:

-„Kęczanin” ( ZSG 2 Kęty I ) – „Kowboje” ( ZSG 2 Kęty III )  2 : 0 / 11-2,11-8 /

-„Giganci” ( ZSG 2 Kęty VII ) – UKS „Diament” Czaniec    0 : 2 / 7-11, 5-11 /

-ZSG 1 Kęty I – „Kopernicus”(Porąbka) I    1 : 2 / 13-11, 9-11, 2-7 /

-„ Kopernicus” II (Porąbka)– „Kopernicus” IV (Porąbka)  1 : 2  / 15-12, 13 -15, 6-11 /

Półfinały: 

-„Kęczanin” – „Kopernicus” I   2 : 0 / 11-1, 11-8 /

-  UKS „Diament”  - „Kopernicus” IV   2 : 0 / 11-5,11-1 /

Finał wygrał pierwszy zespół z „dwójki”, zwyciężając z zespołem z Czańca w 2 setach /11-4, 11-4/.

Składy 3 najlepszych drużyn turnieju:

„Kęczanin” : Aleksandra Kula, Monika Raj, Wiktoria Królicka, Haręża Mikołaj, Żurek Jakub, Ciuchta Jan,

UKS „Diament”: Julia Rudzka, Justyna Gabryś, Sylwia Gibas, Jakub Chowaniec, Mikołaj Kozieł, Bruno Gałuszka.

„Kopernicus” I : Justyna Borgosz, Karolina Roseger, Julia Lach, Kacper Niemczyk, Kacper Ogórek, Paweł Mysłajek.

 

       Dzięki organizatorom, którymi są Ministerstwo Sportu i Turystyki i Polski Związek Piłki Siatkowej, wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, koszulki oraz słodycze i wodę. Całe zawody zorganizował SOS przy ZSG 2 Kęty w osobach Anna Pustelnik, Jacek Drozdowski i Andrzej Dudek. Dziękujemy opiekunom, uczniom Gimnazjum 2 Kęty oraz P. Edycie i Małgorzacie z hali OSiR za pomoc w organizacji zawodów.

Copyright 2011 Siatkówka na Orliku. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free