Rozgrywki Kinder+Sport czwórek chłopców w Kętach

18 kwietnia w hali OSiR w Kętach odbył się II turniej eliminacyjny  Kinder+Sport czwórek chłopców, w którym wystartowało 8 zespołów z Kęt, Andrychowa, Inwałdu i Świnnej Poręby. Organizatorem rozgrywek był klub UMKS ,,Kęczanin” we współpracy z S.O.S. ZSG 2 Kęty. Wyniki łączne z I rundy, która odbyła się w Andrychowie oraz II rundy z Kęt zadecydują o awansie czterech najlepszych zespołów do dalszego etapu rozgrywek.

 

Zespoły podzielono na 2 grupy, gdzie najlepsze zespoły z grup spotkały się w finale, a drużyny z drugiego miejsca zagrały o miejsce III. Kolejne zespoły które zajęły równoległe miejsca w tabeli zagrały o dalsze miejsca w klasyfikacji. Najlepsze drużyny za miejsca I-III w klasyfikacji łącznej nagrodzono medalami.

Po rozegraniu rundy eliminacyjnej w grupach w finale turnieju spotkały się MKS Andrychów I i zespół z Inwałdu, gdzie stoczyli bardzo wyrównany i pełen emocji pojedynek zakończony zwycięstwem teamu z Andrychowa 2:0 (15:11, 15:9). W grze o III m po raz kolejny wyższość rywali z Andrychowa musiał uznać zespól z Kęt przegrywając 0:2 (10:15, 9:15).

W rozgrywkach czwórek (klasy szóste) z Kęt wystartowali głównie szóstoklasiści z ZSG 2 Kęty, uczęszczający do klasy sportowej lub na zajęcia SKS z piłki siatkowej. Opiekunem drużyn chłopców byli Anna Pustelnik i Andrzej Dudek. Pierwszy zespół w składzie : Jakub i Filip Żurek, Adam Kot i Jan Ciuchta zajął w turnieju po raz kolejny IV m, co pozwoliło naszej drużynie na awans do turnieju wojewódzkiego.

Drużyny awansujące do etapu wojewódzkiego KINDER+SPORT:

I m – MKS Andrychów I

II m – SP Inwałd

III m – MKS Andrychów II

 

IV m – UMKS ,,Kęczanin” Kęty

Copyright 2011 Rozgrywki Kinder+Sport czwórek chłopców w Kętach. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free