16 kwietnia 2015r.

IV RUNDA ROZGRYWEK AKADEMII

 MINISIATKÓWKI DLA CZWARTOKLASISTÓW

W dniu 16 kwietnia 2015r. w sali gimnastycznej ZSG 2 w Kętach odbyła się IV runda rozgrywek mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięli udział uczniowie klas IV szkół podstawowych z Porąbki, Nowej Wsi,  SP 1 i SP 2 Kęty. Organizatorem imprezy był Siatkarski Ośrodek Szkolny przy ZSG 2 Kęty. Ogółem w zawodach wystartowało 14 zespołów dziewcząt i chłopców (łącznie 30 dzieci), które rywalizowały w zespołach 2 osobowych.

 

Na podsumowanie rozgrywek przyjechał ambasador Akademii Siatkówki w Kętach, Mateusz Błasiak, który bacznie przyglądał się zmaganiom najmłodszych adeptów naszej akademii.

Mecze w pierwszej fazie rozegrano w grupach systemem ,,każdy z każdym”,                a następnie systemem pucharowym. W kategorii dziewcząt I m zajął zespół z Porąbki             w składzie Aleksandra Majdak - Daria Skwarczyńska pokonując w finale drużynę z SP 2 (Z. Tuchowska, Urbańczyk). III miejsce w tej grupie wywalczył II zespół z Porąbki (J. Sopiak, P. Stanek), pokonując zespół dziewcząt z Nowej Wsi. W grupie chłopców zwyciężył zespół z Millenium Porabka: para Radosław Kapela – Mateusz Nycz,  II m zajęła para z ZSG 2 Kęty (A. Drewniany - M. Zacny), a na III m uplasował się team z SP Porąbka (J.Ring – M. Spesz) zwyciężając z zespołem ZSG 1 Kety (A. Kawczyński – F. Mrowiec).

Po przedstawieniu klasyfikacji dokonano podsumowania całorocznych zmagań i nagrodzono medalami uczestników turniejów za miejsca I-III.

Klasyfikacja indywidualna po IV rundach rozgrywek Akademii Siatkówki w Kętach:

                DZIEWCZĘTA:

 Im    MAJDAK   Aleksandra (SP Porąbka) – 48 pkt                                                         

II m   SKWARCZYŃSKA  Daria  (SP Porąbka) – 42 pkt                                           

III m   TUCHOWSKA  Zuzanna (SP 2 Kęty) – 33 pkt

IV m   TROJAK Sandra (SP 1 Kęty) – 31 pkt                                                          

V m    SOPIAK  Justyna (SP Porąbka) – 30 pkt                                                                                                                                                                  VI m  STANEK  Paulina  (SP Porąbka) – 27 pkt

VII m  GŁÓD Patrycja (SP 1 Kęty) – 27 pkt 

VIII m URBAŃCZYK Julia  (SP 2 Kęty) – 18 pkt                                                                     

             CHŁOPCY :

I m           DREWNIANY Adrian (SP 2 Kęty) – 57 pkt

II m         NYCZ Mateusz (SP Porąbka) – 42 pkt

III m        KAPELA Radosław (SP Porąbka) – 42 pkt

IV m        ZACNY Miłosz (SP 2 Kęty) – 36 pkt

V m         MROWIEC Maciej (SP 1 Kęty) –28 pkt

VI m       RING Jakub (SP Porąbka) – 21 pkt

VII m      KAWCZYŃSKI Adrian (SP 1 Kęty) – 15 pkt

VIII         SPIESZ Maksymilian (SP Porąbka) – 10 pkt

Po klasyfikacji indywidualnej podsumowano zmagania w klasyfikacji szkół, w rywalizacji dziewcząt i chłopców klas IV oraz V-VI. Statuetki za rozgrywki w ramach Akademii Siatkówki w sezonie 2014/15 otrzymali:

I m - ZSG 2 Kęty  (281pkt),

II m – SP Porąbka (227,5 pkt),

 

 III m - ZSG 1 Kęty (162 pkt). 

Copyright 2011 16 kwietnia 2015r.. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free