Udany start naszych uczniów w pierwszym etapie rozgrywek Kinder+Sport

28 marca w halach Gimnazjum nr 1   i SP nr 4 w Andrychowie odbył się rejonowy etap rozgrywek Kinder+Sport, w którym bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie reprezentując klub UMKS ,,Kęczanin” Kęty.

 

W kategorii dziewcząt klas szóstych grających w zespołach czteroosobowych II m zajął zespól Kęczanin I, w którego składzie zagrały m.in. nasze uczennice: Monika Raj, Aleksandra Kula oraz Wiktoria Królicka. Jest to bardzo duży sukces, gdyż dziewczęta rywalizowały w gronie ponad 20 zespołów. Opiekunem zespołu była Zofia Dudek.

Równie dużym sukcesem mogą się poszczycić nasi piątoklasiści, którzy w końcowej rywalizacji zajęli również II m przegrywając w tie-braku z zespołem MKS Andrychów. Skład zespołu : Patryk Białek, Hubert Koniorczyk, Adrian Drewniany i Jan Skudlarski. W drużynie zabrakło naszego najlepszego siatkarza, zawodnika UMKS, Mikołaja Haręży, który zagra w tych rozgrywkach w innym rejonie z drużyną z Nowego Sącza. Warto dodać, że trzech uczniów z drużyny uczęszcza do klasy sportowej w naszej szkole, a na co dzień trenuje piłkę nożną w MIG XXI stanowiąc trzon tego zespołu, który ma na koncie spore sukcesy. Opiekunem drużyny był Andrzej Dudek.

W rozgrywkach klas szóstych wystawiliśmy 3 zespoły czteroosobowe chłopców z różnych szkół, wybranych poprzez obserwację zawodników na turniejach kęckiej akademii siatkówki. Wystartowali głównie szóstoklasiści z naszej szkoły oraz dwóch chłopców ZSG 1 Kęty i uczeń SP 2 Kozy. Opiekunem drużyn chłopców byli Anna Pustelnik i Andrzej Dudek. Pierwszy zespół w składzie : Jakub i Filip Żurek, Kacper Polakowski i Jan Ciuchta zajął w turnieju IV m premiowane awansem. W walce o III m brakło szczęścia i po bardzo wyrównanym pojedynku nasz zespół przegrał w tie-braku z zespołem MKS Andrychów II. Nasza druga drużyna wystąpiła w składzie: Adam Kot, Jakub Daniel, Szymon Nikiel i Dawid Kasperek. Jest to zespół złożony z utalentowanych chłopców, ale wymagają oni jeszcze szkolenia, by mogli osiągać sukcesy w grze. Drużyna grała nierówno i mimo sporej szansy na wejście do czwórki przegrała decydujący set, podobnie jak w grze o miejsce V, co uplasowało ją w końcowej klasyfikacji na miejscu VI. W trakcie gry można było jednak zaobserwować bardzo dobre momenty, gdzie zespół pokazał się z bardzo dobrej strony grając równorzędnie z najlepszymi. Trzeci zespół wystąpił w składzie Kacper Bosak, Dawid Piekiełko, Krzysztof Wasielewski, Carlo Chiaravalotti. Ze względu na zdekompletowanie składu zespołu w trakcie turnieju zagrał on poza konkursem, ale w trakcie zawodów widać było jak chłopcy grają coraz odważniej i skuteczniej, a turniej stał się dla nich doskonałą lekcją dobrej siatkówki.

Większość startujących w rozgrywkach chłopców uczęszcza tylko na zajęcia SKS z piłki siatkowej w szkole oraz uczestniczy w rozgrywkach Akademii Siatkówki  organizowanej przez ośrodek siatkarski ZSG 2 Kęty, gdzie zdobywa doświadczenie w bezpośredniej grze. To pozwala przy talencie sportowym tych młodych chłopców na nawiązanie rywalizacji z zespołami regularnie trenującymi piłkę siatkową.

 

Zawody Kinder+Sport są ogólnopolską edycja turniejów minisiatkówki dla najmłodszych i odbywają się pod patronatem firmy Ferrero. Ambasadorem rozgrywek jest były reprezentant Polski, Sebastian Świderski , wspierany przez Piotra Gruszkę. Zawodnikami, którzy swoją przygodę z siatkówką rozpoczynali od zawodów Kinder+Sport są m.in. Paweł Woicki czy Zbigniew Bartman.  W historii kęckiego klubu, najwyższe - 4 miejsce w finale ogólnopolskim minisiatkówki, zajęła „dwójka” chłopców w składzie Michał Toczko, Paweł Muchewicz i Tomasz Wieroński, właśnie uczniowie kęckiej dwójki, którzy później wraz z innymi chłopcami z zespołu zajęli II m w Polsce w rozgrywkach gimnazjalnych i licealiadzie.

Copyright 2011 Udany start naszych uczniów w pierwszym etapie rozgrywek Kinder+Sport. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free