Ważna data

Inauguracja Akademii Siatkówki w Kętach

19 marca 2015 r. to dzień szczególny dla sportu młodzieżowego w Kętach. W hali kęckiego OSiR odbyła się uroczysta Inauguracja Akademii Siatkówki „Soła”, której organizatorem jest Siatkarski Ośrodek Szkolny przy ZSG nr 2 w Kętach oraz klub UMKS „Kęczanin”. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Gminy Kęty –Krzysztof Jan Klęczar , a gościem specjalnym był szef szkolenia S.O.S. - Zbigniew Krzyżanowski. Ambasadorem kęckiej akademii został absolwent ,,dwójki”, a zarazem zawodnik I ligowego zespołu „Kęczanin” Kęty – Mateusz Błasiak. Ogromną niespodzianką dla wszystkich był przyjazd do Kęt ogólnopolskiego ambasadora akademii siatkówki Marcina Prusa.

 

Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz Gminy Kęty – Krzysztof Jan Klęczar, Wiceburmistrz Kęt – Rafał Ficoń oraz Dyrektor Wydziału Infrastruktury Społecznej – Tomasz Bielecki, przedstawiciele z ramienia PZPS i S.O.S.: szef szkolenia S.O.S. - Zbigniew Krzyżanowski, koordynator makroregionalny S.O.S. – Adam  Kowalski, koordynator wojewódzki S.O.S. – Henryk Włodarczyk, Prezes UMKS „Keczanin” Kęty – Marek Błasiak, ambasadorzy akademii S.O.S. - Marcin Prus oraz Mateusz Błasiak, dyrektorzy szkól przystępujących do akademii S.O.S. oraz przedstawiciele firmy DONUM NATUREA – Piotr Żurek i Sławomir Malczyk.

Akty Inauguracyjne podpisali:

1.      Przedstawiciel PZPS – Zbigniew Krzyżanowski,

2.      Burmistrz Gminy Kęty – Krzysztof Jan Klęczar,

3.      Prezes UMKS „Kęczanin” – Marek Błasiak,

4.      Ambasador Akademii „Soła” Kety – Mateusz Błasiak.

5.      Dyrektorzy szkół, które przystąpiły do projektu:

§  - ZSG nr 1 Kęty – Ewa Sedeńko,

§  - ZSG nr 2 Kęty – Maria Koperska

§  - ZSP Bulowice – Anna Kobielus,

§  - SP Porąbka – Małgorzata Walusiak,

§  - ZSG Nowa Wieś – Grzegorz Żak.

Po podpisaniu aktów Szef Szkolenia S.O.S. Zbigniew Krzyżanowski wręczył Burmistrzowi Kęt okolicznościowy medal Mistrzostw Świata. Dyrektor ZSG nr 2 w Kętach Maria Koperska wręczyła pamiątkowe tabliczki z podziękowaniem Panu Zbigniewowi Krzyżanowskiemu oraz Marcinowi Prusowi za udział w inauguracji oraz popularyzację młodzieżowej siatkówki w naszym środowisku. Gościom specjalnym wręczono upominki przygotowane przez Wydział Promocji i Rozwoju Gminy Kęty. Gorące podziękowania za bezinteresowne wsparcie i ufundowanie logowanych koszulek dla uczniów klas sportowych S.O.S. otrzymali przedstawiciele firmy Donum Naturea

Po części oficjalnej nastąpiło spotkanie dzieci i młodzieży z Marcinem Prusem, byłym reprezentantem kraju. W sposób niekonwencjonalny i niezwykle ciekawy utytułowany zawodnik  motywował młodych ludzi do uprawiania sportu, jako alternatywy dla nudy i gry na komputerze. W kolejnej części spotkania gość odpowiadał na pytania dzieci. Na koniec można było zrobić  pamiątkowe zdjęcie z Marcinem Prusem oraz zdobyć jego autograf.

Kolejny etap imprezy to Turniej Inauguracyjny Trójek będący zarazem IV rundą rozgrywek klas V-VI. W zawodach wystartowało łącznie 111 dzieci z 9 szkół: SP Porąbka, ZSG Nowa Wieś, ZSG nr 1 i 2 w Kętach, SP nr 1 i 2 Kozy, SP Zator i SP Hecznarowice. W związku z duża ilością dzieci zawody rozegrano systemem grupowo-pucharowym na czas.

W kategorii dziewcząt  I m zajęła drużyna dziewcząt ZSG 2 Kęty w składzie: Aleksandra Kula, Monika Raj, Wiktoria Królicka i Anna Drabińska. Warto dodać, że wszystkie dziewczęta trenują w klubie „Kęczanin”.Na drugim miejscu uplasował się pierwszy zespół z Nowej Wsi, a III m wywalczył zespół Porąbka III.

W kategorii chłopców I m wywalczył zespół uczniów V klasy sportowej z ZSG 2 Kęty w składzie: Mikołaj Haręża, Patryk Białek i Hubert Koniorczyk. Miejsce drugie zdobył startujący po raz pierwszy w rozgrywkach kęckiej akademii zespół SP nr 2 Kozy, a na miejscu III uplasował się team szóstoklasistów ZSG 2 Kęty.

Na uczestników zawodów czekała jeszcze jedna niespodzianka. Na turniej przybyli zawodnicy I Ligi „Kęczanina”: Karol Behrendt (środkowy) oraz  Bartosz Pietruczuk (przyjmujący), którzy dokonali dekoracji najlepszych drużyn turnieju, co dla wielu dzieci było ogromnym wyróżnieniem.

Na koniec dokonano podsumowania klasyfikacji rozgrywek (IV rundy) Akademii Siatkówki klas V-VI w sezonie 2014/15 i zawodników również nagrodzono medalami.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA AKADEMII SIATKÓWKI "SOŁA" KĘTY DLA KLAS V-VI W SEZONIE 2014/15:

Dziewczęta:

       I.            ZSG 2 Kęty I (Aleksandra Kula, Monika Raj, Wiktoria Królicka, Anna Drabińska)

    II.            ZSG Nowa Wieś (Gabriela Michałowska, Sandra Adamczyk, Dominika Olbrzymek)

 III.            ZSG 2 Kety II (Sandra Rozner, Maria Drabczyk, Bernadetta Hrapkowicz, Nina Smolarek)

Chłopcy:

       I.            ZSG 2 Kęty II ( Mikołaj Haręża, Patryk Białek, Hubert Koniorczyk, Jan Ciuchta)

    II.            ZSG 1 Kety (Adam Kot, Szymon Nikiel, Franciszek Marek, Adrian Moskal)

 III.            ZSG 2 Kęty I (Jakub Żurek, Filip Żurek, Dawid Kasperek)

Turniej Inauguracyjny , a zarazem podsumowujący całoroczne rozgrywki był dla wielu jego uczestników dużym przeżyciem. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska ludzi, których życie wypełnia siatkówka, zawodników, a także wspaniałych trenerów i pasjonatów tej dyscypliny. Stało się to możliwe dzięki osiągnięciom UMKS „Kecznin” na przestrzeni ostatnich lat, ale i dobrej współpracy kęckiej „dwójki” z tym klubem, która zaowocowała powstaniem  ośrodka szkoleniowego  S.O.S. chłopców w gimnazjum.

 

Poczucie wspólnego zadania powinno łączyć naszą społeczność lokalną. Projekt S.O.S. oraz Akademia Siatkówki pozwala na stworzenie niezwykle atrakcyjnej oferty dla dzieci i młodzieży, która może stać się alternatywą dla współczesnych zagrożeń. Może też pozytywnie wpłynąć na poprawę aktywności ruchowej, a tym samym na usportowienie dzieci. Na pewno nie wszyscy zostaną wybitnymi siatkarzami, ale sport wpłynie pozytywnie na ich zdrowie fizyczne i psychikę.

Copyright 2011 Ważna data. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free