III TURNIEJ AKADEMII MINISIATKÓWKI DLA CZWARTOKLASISTÓW

W dniu 5 lutego 2015r. w sali gimnastycznej ZSG 2 w Kętach odbyła się III runda rozgrywek mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięli udział uczniowie klas IV szkół podstawowych z Porąbki, SP 1 i SP 2 Kęty. Organizatorem imprezy był Siatkarski Ośrodek Szkolny przy ZSG 2 Kęty. Ogółem w zawodach wystartowało 31 dzieci, które tym razem rywalizowały w zespołach 2 osobowych.

Mecze w pierwszej fazie rozegrano w grupach systemem ,,każdy z każdym”,                a następnie systemem pucharowym. W kategorii dziewcząt I m zajął zespół z Porąbki             w składzie Aleksandra Majdak, Justyna Sopiak, Paulina Stanek pokonując w finale pierwszą drużynę z SP 1: Sandra Trojak – Patrycja Głód. III miejsce w tej grupie wywalczyła para z SP 1 Kęty II : Oliwia Cłapa i Nikola Podworska. W grupie chłopców zwyciężył zespół z SP 2 Kęty: Adrian Drewniany - Miłosz Zacny, II m zajęła para Radosław Kapela – Mateusz Nycz   z Millenium Porąbka, a na III m uplasował się team z SP 1 Kęty w składzie: Maciej Mrowiec, Adrian Kawczyński, Igor Boba.

Zawody przebiegały w sportowej atmosferze, a rywalizacja w dwójkach jest namiastką gry zespołowej jaką jest siatkówka.

Klasyfikacja łączna po III rundach rozgrywek Akademii Siatkówki w Kętach:

DZIEWCZĘTA:

Im    MAJDAK   Aleksandra (SP Porąbka) – 33 pkt

II m   TROJAK  Sandra  (SP 1 Kęty) – 31 pkt

III m   SKWARCZYŃSKA  Daria  (SP Porąbka) – 27 pkt

IV m   GŁÓD  Patrycja (SP 1 Kęty) – 24 pkt

VII m   STANEK  Paulina  (SP Porąbka) – 18 pkt

VIII m CŁAPA Oliwia (SP 1 Kęty) – 10 pkt

CHŁOPCY :

I m           DREWNIANY Adrian (SP 2 Kęty) – 45 pkt

II m         NYCZ Mateusz (SP Porąbka) – 27 pkt

III m        KAPELA Radosław (SP Porąbka) – 27 pkt